Aktualności

Data publikacji: 2018-01-16
Obszar objęty zagrożeniem wystąpienia wścieklizny na terenie powiatu myślenickiego

Prezentujemy mapkę obszaru objętego zagrożeniem wystąpienia wścieklizny na terenie powiatu myślenickiego. Przypominamy również, jakie środki ostrożności należy podjąć w tym obszarze.

 

Data publikacji: 2018-01-15
Charstek - zdjęcie poglądowe

Ruszył kolejny etap prac nad projektem rewitalizacyjnym na obszarze Charstka. Rozpoczęły się prace nad realizacją przedsięwzięcia  pod nazwą „Stworzenie parku sensorycznego na terenie Charstka wraz z ogrodem doświadczeń”, dla którego gmina będzie wnioskować o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Ponadto przystąpiono do opracowania koncepcji programowo-przestrzennej dla obszaru pod zaporą.

Data publikacji: 2018-01-15
koncert "W Cztery Świata Strony"

Przedszkolaków, uczniów szkół, radnych, sołtysów i urzędników, instytucje kultury, sekcję wokalną, stowarzyszenia, przedsiębiorców, redaktorów, muzyków orkiestry można było usłyszeć podczas piątkowego, niezapomnianego koncertu kolęd „W Cztery Świata Strony”.

Data publikacji: 2018-01-12
zebrania strażackie

W najbliższą sobotę rozpoczyna się cykl sprawozdawczych zebrań w jednostkach OSP Gminy Dobczyce. Na podsumowanie ich działalności w 2017 roku, w szczególności na informacje dotyczące liczby akcji bojowych, wyjazdów do pożarów, wypadków, do ratowania życia, zdrowia i mienia trzeba poczekać do zakończenia zebrań.

Data publikacji: 2018-01-11
lis

Informowaliśmy 4 stycznia o wykrytym przypadku wścieklizny w ciele martwego lisa. Dziś do Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce wpłynęło rozporządzenie Wojewody Małopolskiego w tej sprawie informujące o wielkości obszaru zagrożonego oraz wprowadzonych zakazach i nakazach na tym terenie.

Data publikacji: 2018-01-11
plakat - W cztery świata strony - koncert

Koncert „W Cztery Świata Strony”, którego gwiazdami będą sami mieszkańcy gminy Dobczyce, odbędzie się już po raz czwarty, 12 stycznia 2018 r. (w piątek) o godzinie 19:00 w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

Data publikacji: 2018-01-10
informacja ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o zmianach i wprowadzonych udogodnieniach dla rolników w zakresie składania wniosków.

Data publikacji: 2018-01-10
spotkanie z doradcą zawodowym - plakat informacyjny

Ostatnie miejsca na spotkanie z doradcą zawodowym będące podstawą do otrzymania dopłaty do szkoleń komputerowych, językowych lub prawa jazdy. Sprawdź, czy kwalifikujesz się do projektu "Kierunek Kariera".

Data publikacji: 2018-01-10
Jubileusz 15-lecia miesięcznika Tapeta

Tapeta od piętnastu lat gości wśród naszej społeczności serwując nam porcję wspomnieć z podniosłych uroczystości, barwnych wydarzeń, czy informując o sprawach ważnych dla gminy. Nic więc dziwnego, że w piątek 5 stycznia foyer RCOS wypełniło się czytelnikami oraz współtwórcami miesięcznika, wspólnie świętując 15-lecie jego istnienia.

Data publikacji: 2018-01-10
charstek - zdjęcie poglądowe

Ruszyły prace nad kolejnym projektem rewitalizacyjnym. Kontynuujemy więc dyskusję na temat przyszłości terenu pod zaporą zwyczajowo nazywanego Charstkiem. Zachęcamy do wypełnienia krótkiej internetowej ankiety na temat tego obszaru pod adresem: http://ankieterka.pl/2957,co-z-charstkiem-w-dobczycach.

Strony