Aktualności

Data publikacji: 2023-12-08
grafika poglądowa unoszący sie smog w tle błękitne niebo

Wszystkim mieszkańcom Gminy Dobczyce, a przede wszystkim tym, którzy ogrzewają swoje domy starymi piecami i kotłami na węgiel i drewno, przypominamy najważniejsze wymagania Uchwały Antysmogowej obowiązującej na terenie województwa małopolskiego:

Data publikacji: 2023-12-07
grafika poglądowa przedstawiająca kolaż zdjęć z różnymi dyscyplinami sportowymi, w środku napis nagrody i stypendia sportowe nabór wniosków od 2 do 10 stycznia 2024 r.

Zbliża się termin składania wniosków o stypendia i nagrody w dziedzinie sportu. Nabór wniosków prowadzony będzie od 2-go do 10-go stycznia 2024 r.

Data publikacji: 2023-12-05
grupa starszych kobiet siedząca przy stoliku

W dniu 1 grudnia 2023 roku z inicjatywy Stowarzyszenia BE-20, z okazji andrzejek odbył się „Bal Seniora”. Wydarzenie to stanowiło część projektu sfinansowanego ze środków Gminy Dobczyce.Wyjątkowa atmosfera, muzyka i śpiew sprawiły, że był to bardzo udany wieczór. Program artystyczny balu urozmaiciła muzyka na żywo

Data publikacji: 2023-12-05
grafika ranking gmin małopolski

FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wspólnie z Urzędem Statystycznym w Krakowie ogłosili wyniki tegorocznego Rankingu Gmin Małopolski. Gmina Dobczyce, która od lat utrzymuje wysoką pozycję w tym zestawieniu, również i w tym roku znajduje się w czołówce. Dobczyce zajęły 26. pozycję na 179 sklasyfikowanych w rankingu gmin Małopolski 

Data publikacji: 2023-12-04
grupa ludzi podczas pobierania krwi

Podczas akcji krwiodawstwa przeprowadzonej dziś w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce udało się pobrać 15 litrów krwi. Od rana w sali konferencyjnej nie brakowało chętnych krwiodawców – do oddania krwi zgłosiło się 36 osób.

Data publikacji: 2023-11-30
mężczyzna z dwoma kobietami trzymający portret

Dziś w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski odbyło się uroczyste zakończenie XIV Konkursu im. Grzegorza Stecha ,,Bezpieczne Drogi w Małopolsce - budujemy chodniki i ścieżki rowerowe". Jednym z laureatów Konkursu została Gmina Dobczyce, która zdobyła II miejsce i tytuł Najlepsza Gmina „Złota Płyta Chodnikowa” za rok 2022.

Data publikacji: 2023-11-30
duży czerwony samochód z białymi detalami

Uprzejmie informujemy, że Gmina Dobczyce ogłasza sprzedaż samochodu pożarniczego marki Jelcz 005 (STAR).

Data publikacji: 2023-11-30
grupa ludzi stojąca na swoich stanowiskach w sali gimnastycznej

W Zespole Szkół w Dobczycach odbył się 29 listopada 2023 roku, VIII Festiwal Zawodów. W czasie imprezy zaprezentowały się klasy o profilu zawodowym, firmy działające m.in. w Dobczyckiej Strefie Przemysłowej oraz instytucje wspierające przedsiębiorczość i rozwój zawodowy. 

Data publikacji: 2023-11-30
napis oferta pracy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko pracy Referent/Specjalista (w zależności od doświadczenia):  w Zespole Klienta Indywidualnego w wymiarze: 2 osoby – 2 etaty, w Zespole Rozliczeń Klienta Indywidualnego w wymiarze: 2 osoby – 2 etaty

Data publikacji: 2023-11-29
wodomierz

W związku z ujemnymi temperaturami Urząd Gminy i Miasta w Dobczycach uprzejmie przypomina swoim odbiorcom wody o konieczności:

Strony