Aktualności

Data publikacji: 2020-03-30
komunikat

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów, jak i urzędników Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce podjął decyzję o zaprzestaniu z dniem 16 marca 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów.

Data publikacji: 2020-03-30
komunikat wodomierze

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa Urząd Gminy i Miasta Dobczyce zwraca się do mieszkańców gminy z prośbą o samodzielne odczytanie wodomierzy i podanie ich stanów do 8 kwietnia pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

Data publikacji: 2020-03-30
Załatw sprawę bez wychodzenia z domu

W związku z wyłączeniem bezpośredniej obsługi klienta w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce przypominamy, w jaki sposób załatwić można pilne sprawy oraz gdzie znaleźć potrzebne formularze i wnioski.

Data publikacji: 2020-03-30
Zrób zakupy bez wychodzenia z domu

W trosce o bezpieczeństwo pracowników i klientów oraz wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, sklepy z branży spożywczej wprowadzają możliwość dowozu towarów. Zakupy zrobić można bez wychodzenia z domu, a dostawa „na telefon” dociera pod nasze drzwi.

Data publikacji: 2020-03-30
Modernizacja roku - głosuj na przedszkole nr 3

Modernizacja i rozbudowa Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach to inwestycja, która znalazła się w I etapie plebiscytu na Modernizację Roku. Jest to z całą pewnością najbardziej barwna inwestycja, która od września służy najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.

Data publikacji: 2020-03-27
baner - zalecenia podczas kawarantanny domowej

Co do zasady, każda z powracających osób, która nie ma objawów zakażenia, powinna odbywać kwarantannę w domu. Dopiero po stwierdzeniu, że nie ma warunków do spełnienia kryteriów odosobnienia, może skorzystać z kwarantanny instytucjonalnej na terenie danego powiatu, którą zapewnia wojewoda za pomocą służb starosty.

Data publikacji: 2020-03-26
Zgłoszenie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

W związku z zamknięciem urzędu dla interesantów informujemy o możliwości zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

Data publikacji: 2020-03-26
fot. Pixabay

W związku z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii związanym  z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 osobista pomoc prawna udzielana w urzędzie miasta w Dobczycach zostaje wstrzymana do odwołania. W tym okresie pomoc prawna będzie sprawowana telefonicznie, e-mail lub telefon. Więcej informacji w załączonym komunikacie.

Data publikacji: 2020-03-25
informacja graficzna o aplikacji na telefon dla osób przebywających na kwarantannie

W tej chwili w powiecie myślenickim kwarantanną objętych jest ponad 200 osób, co sprawia, że wielu policjantów zaangażowanych jest w kontrole. Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Data publikacji: 2020-03-25
baner - wniosek o dopłaty bezpośrednie

Przekazujemy informację dla rolników na temat sposobu składania oświadczeń oraz wniosków o dopłaty bezpośrednie za rok 2020.

Strony