Aktualności

Data publikacji: 2021-07-28
Bezpłatne badania stawów biodrowych u niemowląt zamieszkujących powiat myślenicki

W ramach projektu Zdrowa Rodzina Powiat Myślenicki finansuje badania stawów biodrowych u niemowląt w wieku od 4 tygodnia do 4 miesiąca życia, zamieszkujących powiat myślenicki. Realizatorem badań jest SPZOZ w Myślenicach. Warunkiem kwalifikacji jest również  kryterium wizyty pierwszorazowej (nie może to być kolejna wizyta). Badania prowadzone są w ramach profilaktyki następstw dysplazji stawów biodrowych. Więcej informacji w załącznikach.

Data publikacji: 2021-07-28
Oferta na realizację zadania publicznego pod nazwą „Bezpieczne wakacje w Dziekanowicach - zdrowo - sportowo - bezalkoholowo” złożona przez LKS Dziecanovia

W dniu 28.07.2021 roku do Urzędu Miasta i Gminy Dobczyce wpłynęła uproszczona oferta na realizację zadania publicznego pod nazwą „Bezpieczne wakacje w Dziekanowicach - zdrowo - sportowo - bezalkoholowo”, złożona przez LKS Dziecanovia, Dziekanowice 102, 32-410 Dobczyce.

Data publikacji: 2021-07-28
Oferta na realizację zadania publicznego pod nazwą „Bądź strażakiem, zachowaj sprawność i trzeźwość” złożona przez OSP Stojowice

W dniu 23.07.2021 roku do Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce wpłynęła uproszczona oferta na realizację zadania publicznego pod nazwą „Bądź strażakiem, zachowaj sprawność i trzeźwość”, złożona przez OSP Stojowice.

Data publikacji: 2021-07-28
Wojewódzki trening systemu wykrywania i alarmowania

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2021 roku o godz. 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (alarm – dźwięk modulowany w okresie trzech minut) emitowany przez syreny.

Data publikacji: 2021-07-26
Tylko do 26 lipca 2021 r. można składać wnioski o dowód osobisty przez ePUAP

Urząd Gminy i Miasta Dobczyce uprzejmie informuje, iż wyłącznie do 26 lipca 2021 r. (poniedziałek) możliwe jest składanie elektronicznie wniosków o wydanie dowodu osobistego przez ePUAP, zarówno dla osoby dorosłej jak i dla dzieci. W związku z pracami  wdrożeniowymi dotyczącymi nowych dowodów osobistych zawierających drugą cechą biometryczną w postaci odcisków palców, usługa umożliwiająca złożenie wniosku o dowód osobisty przez internet zostanie wyłączona.

Data publikacji: 2021-07-25
Siatkarskie emocje w Dobczycach

12 drużyn zmierzyło się w Dobczyckim Parku Miejskim w Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce. Dopisała zarówno pogoda, jak i humory zawodników, którzy w myśl zasady fair play rozegrali mecze w systemie brazylijskim.

Data publikacji: 2021-07-23
Przed nami koleny etap modernizacji Domu Ludowego w Stadnikach

Gmina Dobczyce, reprezentowana przez burmistrza Tomasza Susia, podpisała umowę z firmą Budarus Dariusz Sułkowski, reprezentowaną przez Pana Dariusza Sułkowskiego, na modernizację domu ludowego w Stadnikach. W podpisaniu umowy uczestniczyli również zastępca burmistrza Edyta Podmokły oraz zastępca Skarbnika Gminy Dobczyce Renata Banowska.

Data publikacji: 2021-07-23
Punkt obsługi programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce

Informujemy, że w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce funkcjonuje punkt obsługi programu „Czyste powietrze”. Pomoc w wypełnieniu wniosku jest udzielana po wcześniejszym umówieniu wizyty w urzędzie pod nr tel. 12 3721777.

Data publikacji: 2021-07-22
Inauguracja wystawy "Radiowe ślady historii"

Jedyna w swoim rodzaju wystawa radioodbiorników zagościła w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach. 60 wyeksponowanych odbiorników stanowi część kolekcji mieszkańca Dobczyc - dr inż. Ryszarda Dulskiego, szefa służby łączności GOPR w lata 80-tych, projektanta sieci łączności w Tatrach, miłośnika radiotechniki.

Data publikacji: 2021-07-22
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - logo

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina o zbliżającej się corocznej przerwie w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach dla osób fizycznych, które to osoby lub członkowie ich gospodarstwa domowego uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego.

Strony