Aktualności

Data publikacji: 2020-01-28
Dzień Seniora w Brzączowicach

Podczas corocznego spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci i uczniowie uczcili obecność swoich dziadków. Dziękowali im śpiewem, tańcem, recytowali wiersze.

Data publikacji: 2020-01-28
spotkanie emerytów i rencistów

Tradycyjnym spotkaniem przy herbatce rozpoczęli nowy rok członkowie dobczyckiego koła działającego przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Myślenicach.

Data publikacji: 2020-01-27
Gmina Dobczyce z nagrodą "Wektory Współpracy 2019"

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski, które odbyło się w ubiegły piątek 24 stycznia w Krakowie, było okazją do wręczenia prestiżowych wyróżnień w konkursie "Małopolskie Wektory Współpracy 2019". III miejsce w tym zaszczytnym plebiscycie przypadło Gminie Dobczyce.

Data publikacji: 2020-01-27
Kolędy popłynęły w cztery strony świata

"Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską" - mówił Jan Paweł II. W gminie Dobczyce szczególnie pielęgnuje się tę cześć naszej tradycji. Najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i utwory świąteczne ponownie rozbrzmiały w cztery strony świata, jednocześnie inaugurując rok 2020, Rok Świętego Jana Pawła II.

Data publikacji: 2020-01-23

XVIII sesja Rady MiejskiejXVIII sesja Rady Miejskiej w Dobczycach odbędzie się w dniu 29 stycznia 2020 roku o godz. 16:00 w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach.

Data publikacji: 2020-01-22
niepodpłatna pomoc prawna

W Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce (na parterze) działa punkt pomocy prawnej. Obsługiwany jest przez adwokatów wyznaczonych przez Okręgową Radę Adwokacką w  Krakowie, którzy świadczą usługi  nieodpłatnie. Z porad będzie mogła skorzystać każda osoba fizyczna, która złoży pisemne oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Data publikacji: 2020-01-22
logo Systemu Obsługi Wsparcia

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Od 1 stycznia 2020 roku wniosek dotyczący dofinasowanie turnusu rehabilitacyjnego a także przedmiotów ortopedycznych aplikujący o dofinasowanie ze środków PFRON może złożyć przez Internet.

Data publikacji: 2020-01-20
Jasełka w Brzezowej 2020

W niedzielne popołudnie (19.01.2020) grupa parafialna działająca przy kościele Bożego Miłosierdzia w Kornatce wystawiła Jasełka. W przedstawieniu, po raz kolejny ujawniło się aktorskie zacięcie mieszkańców Brzezowej i Kornatki. Historia opowiedziana z humorem, wzbogacana muzyką i śpiewem przeniosła zebranych w czasy narodzenia Jezusa.

Data publikacji: 2020-01-20
Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych

Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe wciąż żywe są w świadomości i lokalnej tradycji naszego regionu, o czym mieliśmy szansę przekonać podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych w Dobczycach.

Data publikacji: 2020-01-20
Gwiazdo świeć, kolędo leć

Najpiękniejsze kolędy, pastorałki i bożonarodzeniowe piosenki w niezapomnianych aranżacjach zabrzmiały w piątkowy wieczór w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym. Koncert organizowany po raz szósty przez Szkołę Podstawową nr 1 w Dobczycach dostarczył wiele energii, uśmiechu, najcieplejszych emocji, ale też wzruszeń.

Strony