Dla turystów

Aktualności

Ogromna inwestycja z prawie 11-milionowym dofinansowaniem

podpisanie umowy na rozbudowę oczyszczalniBurmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Paweł Machnicki podpisał dziś umowę na realizację ponad 23-milionowej inwestycji - rozbudowy oczyszczalni ścieków w Dobczycach. Niebagatelna jest wysokość pozyskanego przez Gminę dofinansowania z funduszy unijnych, które wynosi prawie 11 mln zł. Nie podlega wątpliwości, że inwestycja ta wpłynie znacząco na poprawę życia mieszkańców gminy.

Jesteś zainteresowany montażem kolektorów, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła zgłoś się do projektu OZE – nabór przedłużony do 17 listopada!

baner - nabór do projektu OZE W związku z dużym zainteresowaniem projektem OZE przedłużony został termin przyjmowania wniosków do piątku 17 listopada 2017 r. Przypominamy, że komplet dokumentów można złożyć w Urzędzie Gminy bądź w biurze LGD.

Historia opowiedziana przez mieszkańców

historia mieszkańców KornatkiHistorię tworzą ludzie” – te słowa padły dziś z ust sołtys Kornatki Jolanty Ziemby. To właśnie z mieszkańcami, którzy w latach powojennych tworzyli historię Kornatki i uczynili ją taką, jaką współcześnie możemy oglądać spotkaliśmy się dziś na wieczorze wspomnień. To seniorzy byli głównymi narratorami dzisiejszego spotkania, żywo opowiadając o historii i wydarzeniach wsi na podstawie zebranych archiwalnych fotografii.

Strony