Dla przedsiębiorców

Aktualności

Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego w sprawie zwalczania wścieklizny na terenie powiatów: myślenickiego i wielickiego

lis

Informowaliśmy 4 stycznia o wykrytym przypadku wścieklizny w ciele martwego lisa. Dziś do Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce wpłynęło rozporządzenie Wojewody Małopolskiego w tej sprawie informujące o wielkości obszaru zagrożonego oraz wprowadzonych zakazach i nakazach na tym terenie.

Wykryto przypadek wścieklizny w miejscowości Skrzynka

wścieklizna

W związku ze znalezieniem lisa chorego na wściekliznę w miejscowości Skrzynka i mozliwości rozprzestrzeniania się tej choroby, prosimy mieszkańców Skrzynki, Niezdowa, Dobczyc, Stadnik, Kędzierzynki i okolic o zachowanie szczególnej ostrożności, przede wszystkim trzymania psów na uwięzi, najlepiej w kagańcu, kotów w zamknięciu i nie wprowadzania zwierząt gospodarskich i domowych na obszary leśne.

Monitory i tablice interaktywne trafiły do szkół w gminie Dobczyce

Interaktywna tablica - fot. z https://aktywna-tablica.info/

Wniosek na zakup interaktywnych monitorów, tablic, projektorów oraz głośników, który Gmina Dobczyce złożyła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych – „Aktywna tablica” został oceniony pozytywnie. Do szkół trafiło: 8 monitorów, 2 tablice, 2 projektory i 1 głośnik.

Strony