Dla przedsiębiorców

Aktualności

Czyste powietrze - dobre praktyki

gif - czyste powietrze dobre praktykiCzy wiesz, że czasem zmiana techniki spalania, wiedza na temat czyszczenia i kontroli komina, czy wzięcie pod uwagę pewnych kryteriów przy planowanej wymianie ogrzewania może przyczynić się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery? Zebraliśmy dla Ciebie dobre praktyki, które możesz zastosować w swoim gospodarstwie.

Ogromna inwestycja z prawie 11-milionowym dofinansowaniem

podpisanie umowy na rozbudowę oczyszczalniBurmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Paweł Machnicki podpisał dziś umowę na realizację ponad 23-milionowej inwestycji - rozbudowy oczyszczalni ścieków w Dobczycach. Niebagatelna jest wysokość pozyskanego przez Gminę dofinansowania z funduszy unijnych, które wynosi prawie 11 mln zł. Nie podlega wątpliwości, że inwestycja ta wpłynie znacząco na poprawę życia mieszkańców gminy.

Jesteś zainteresowany montażem kolektorów, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła zgłoś się do projektu OZE – nabór przedłużony do 17 listopada!

baner - nabór do projektu OZE W związku z dużym zainteresowaniem projektem OZE przedłużony został termin przyjmowania wniosków do piątku 17 listopada 2017 r. Przypominamy, że komplet dokumentów można złożyć w Urzędzie Gminy bądź w biurze LGD.

Przerwa w dostawie wody

kranUrząd Gminy i Miasta Dobczyce zawiadamia, że nastąpi przerwa w zasilaniu w wodę:
- 14 listopada 2017 (wtorek) w godzinach 9:00–12:00 w Dobczycach przy ulicy Zarabie  (pomiędzy rondami)
- 15 listopada 2017 (środa) w godzinach 9:00–15:00 w Brzezowej, Kornatce i Dobczycach (ulice Dębowa, Skalna, Sosnowa).

Historia opowiedziana przez mieszkańców

historia mieszkańców KornatkiHistorię tworzą ludzie” – te słowa padły dziś z ust sołtys Kornatki Jolanty Ziemby. To właśnie z mieszkańcami, którzy w latach powojennych tworzyli historię Kornatki i uczynili ją taką, jaką współcześnie możemy oglądać spotkaliśmy się dziś na wieczorze wspomnień. To seniorzy byli głównymi narratorami dzisiejszego spotkania, żywo opowiadając o historii i wydarzeniach wsi na podstawie zebranych archiwalnych fotografii.

Strony