III Jarmark Świąteczny w Dobczycach

Po raz trzeci zapraszamy mieszkańców gminy Dobczyce oraz turystów, na doroczny Jarmark Świąteczny. Jarmark odbędzie się 14 grudnia na Małym Rynku w godz. od 10 do 18.

Na placu spotkamy twórców ludowych, rękodzielników i artystów. W przedświątecznej atmosferze będziemy mogli kupić najbliższym ręcznie wykonane, gwiazdkowe prezenty. A wśród propozycji znajdą się: hafciarstwo i koronczarstwo, rzeźbiarstwo, wyroby ze szkła i gliny, ozdoby z bibuły, stroiki, ozdoby i prezenty świąteczne, biżuteria, maskotki szmaciane i wiele innych. O nasze żołądki zadbają Kawiarnia RUCOLA Caffe oraz Hotel i Restauracja Podzamcze

Nie zabraknie także atrakcji artystycznych i konkursów. Zaczynamy o godz. 12.30 wykonywaniem ozdób choinkowych, które zawisną na naszej choince, która stanie na Małym Rynku. Dzieci zapraszamy do konkursu na najpiękniejsze skrzydła anielskie. Te prosimy wykonać w domu – także przy pomocy rodziców lub dziadków. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Regulamin dostępny na stronie internetowej KAT-a i Biblioteki.

Podobnie, jak w ubiegłym roku do wspólnej zabawy zaprosi dzieci sportowy Mikołaj.

O godz. 14 na scenę wkroczy znany wielu dzieciom Miś z Biblioteki. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na imię dla Misia. Równocześnie rozpocznie się konkurs na szal dla kozy Beśki (Regulamin na stronie www.katdobczyce.pl i www.biblioteka.dobczyce.pl)

O godz. 15 odwiedzi nas Święty Mikołaj, pół godziny później – przygotowaliśmy dla mieszkańców Niespodziankę z humorem.

Około godz. 16 przygotujemy się świąteczną rozgrzewką do „Biegu Józefów”, który poprowadzi Dobczycki Klub Biegacza.

O godz. 16.30 na scenie wystąpi Grupa Kolędnicza Pastuszki, ok 17 – zatańczą dziewczęta z zespołu tanecznego Intox, a 20 minut później zagra Orkiestra Dęta Dobczyce.

Jak zawsze czekają na Państwa liczne atrakcje i konkursy. W tym roku przygotowaliśmy m.in. quiz ekologiczny, w którym czekają na Państwa „zielone nagrody” – drzewka i sadzonki.

Zapraszamy serdecznie na dobczycki Mały Rynek. W niedzielę, 14 grudnia – bądźcie z nami. Organizatorami Jarmarku Świątecznego są Stowarzyszeni KAT Dobczyce, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach, Gmina Dobczyce. Partnerują nam Zespół Szkół w Dobczycach oraz dobczycka drużyna ZHP.