Zrealizuj przedsięwzięcie na rzecz lokalnego środowiska

Zrealizuj przedsięwzięcie na rzecz lokalnego środowiska

W ramach działalności Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mieszkańcy Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego mają możliwość realizacji przedsięwzięć na rzecz lokalnego środowiska, które Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych dofinansuje kwotą 1000zł.

Może to dobry moment żeby wspólnie zacząć działać na rzecz swojego otoczenia?

Jeśli dostrzegasz społeczne skutki pandemii, chciałbyś/chciałabyś pomóc dzieciom, młodzieży lub osobom starszym wstać zza laptopa lub po prostu wyjść z domu zgłoś się do Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej!

Fundacja potrzebuje osób, które wspólnie z grupą przyjaciół lub znajomych chcą wziąć sprawy w swoje ręce i pomogą „odmrozić” aktywność społeczną, tak mocno ograniczoną w okresie pandemii. Chcesz zrealizować projekt z udziałem dzieci lub młodzieży? Masz pomysł jak zaangażować seniorów w działania w Twojej miejscowości? Zgłoś się!

Fundacja zaprasza mieszkańców/mieszkanki Krakowa lub powiatów proszowickiego, miechowskiego, wielickiego, myślenickiego, bocheńskiego

 • myślących o działaniu na rzecz swojej społeczności, ograniczaniu społecznych skutków pandemii
 • zainteresowanych zrealizowaniem przedsięwzięcia na rzecz lokalnego środowiska i możliwością sfinansowania go kwotą 1000zł
 • chcących założyć stowarzyszenie, fundację lub inny Podmiot Ekonomii Społecznej
 • planujących zorganizować dla siebie lub swojej grupy miejsce pracy we własnej organizacji

 

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, w ramach projektu MOWES2 - Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny, pracuje z grupami osób nad określeniem ich planów i pomysłów na przedsięwzięcia na rzecz lokalnego środowiska. Przygotowuje lokalnych społeczników do działania. Pomaga przeprowadzić pierwsze działania grupy dla społeczności, oferując wsparcie do 1000zł. Zachęca lokalnych liderów i instytucje do wykorzystywania szans, jakie daje im przedsiębiorczość społeczna. Wspiera w wypracowaniu założeń do rejestracji stowarzyszenia, fundacji lub innego Podmiotu Ekonomii Społecznej. Szkoli z zakresu tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych. Pobudza społeczną aktywność mieszkańców i zachęca tworzenia miejsc pracy w Podmiotach Ekonomii Społecznej.

Dla grup i osób indywidualnych, w tym liderów środowisk lokalnych – Fundacja pferuje wsparcie animatora/animatorki, w zakresie:

 • Zaplanowania i wdrożenia planu działania na rzecz swojej społeczności,
 • Pomocy w przeprowadzeniu przedsięwzięcia na rzecz lokalnego środowiska a także jego sfinansowania do kwoty 1000zł,
 • Analizy otoczenia (diagnozy potencjału środowiska lokalnego),
 • Pomocy przy założeniu stowarzyszenia, fundacji lub innego Podmiotu Ekonomii Społecznej,
 • Wsparcia doradców przy sporządzaniu dokumentów koniecznych do rejestracji organizacji pozarządowej,
 • Wypracowania założeń do prowadzenia własnej organizacji,
 • Wsparcia edukacyjnego (doradztwa, szkoleń, wizyt studyjnych),
 • Dodatkowego, potrzebnego grupie wsparcia doradców specjalistycznych (m.in. prawnik, księgowy, specjalista ds. promocji, fundraiser).

Jeśli jesteś zainteresowany/a ofertą - skontaktuj się z Fundacją!

Dorota Kobylec tel. 790 346 928 lub mail: dorota.koblec@bis-krakow.pl

Możesz też zgłosić się do projektu wypełniając formularz zgłoszeniowy: bit.ly/RekrutacjaKOM

Do projektu przyjmowane są grupy liczące minimum 2 osoby.