Zmiana organizacji ruchu w obrębie ul. Przedbronie i Kazimierza Wielkiego w okresie Wszystkich Świętych

zmiana organizacji ruchu - mapaInformujemy, że w dniach od 31 października do 4 listopada wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od ul. Górskiej do Rynku przez ul. Przedbronie oraz ul. Kazimierza Wielkiego. Takie rozwiązanie pozwoli na sprawniejszą komunikację w obrębie cmentarzy w tym szczególnym okresie Wszystkich Świętych.

Podpowiadamy również, gdzie można w tych dniach bezpiecznie pozostawić samochód:

Poza parkingiem przy cmentarzu komunalnym na ul. Garncarskiej dogodnym miejscem na pozostawienie samochodu jest również parking przy ul. Szkolnej, skąd na cmentarz można dojść w ciągu niespełna 5 minut.

Odwiedzający cmentarze – Jeleniec i Stróżnicę mogą, jak w latach wcześniejszych, zaparkować wzdłuż ulicy Przedbronie i Kazimierza Wielkiego. Zachęcamy jednak, szczególnie tych lubiących spacery, do pozostawienia samochodów w centrum miasta (m.in. na Rynku, Małym Rynku, czy ul. Podgórskiej).

Okres Wszystkich Świętych to czas, kiedy znacznie wzrasta ilość odwiedzających cmentarze, stąd utrudnienia komunikacyjne są nieuniknione. Warto jednak, szczególnie przy sprzyjającej pogodzie i braku innych przeciwskazań, pozostawić samochód nieco dalej i spacerem pokonać resztę drogi. Rozwiązanie to dla kierowców może okazać się bardziej komfortowe i bezstresowe.

Galeria: 

Zmiana organizacji ruchu - mapa