Zakończenie pierwszego projektu realizowanego w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach

Zakończenie pierwszego projektu realizowanego w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach
W ubiegłym tygodniu miało miejsce zakończenie projektu realizowanego w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach. Projekt pn. „Zajęcia edukacyjne pierwszej pomocy oraz przeciwpożarowe z elementami ratownictwa kwalifikowanego" był pierwszą z aktywności, które udało się zrealizować w nowo powstałym Centrum.
 
Realizatorem projektu była Ochotnicza Straż Pożarna w Dobczycach przy współpracy z Gminą Dobczyce, a koordynacją prowadzonych działań zajęła się Pani Monika Nowak-Wojnarowska. Projekt angażował wiele instytucji i środowisk, a dobra współpraca przyniosła wspaniały efekt – w ciągu trzech miesięcy z prowadzonych zajęć skorzystało 900 uczestników.
 
W ramach projektu realizowane były zajęcia na ścieżce pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, spotkania pokazowe dla MDP, cykliczne spotkania szkoleniowe dla młodzieży Liceum Pożarniczego oraz cykliczne spotkania MDP z psychologiem. Głównym celem projektu było wsparcie działań edukacyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz ratownictwa.
 
Podsumowanie projektu było okazją do złożenia podziękowań na ręce realizatorów oraz osób i instytucji wspierających realizację tego projektu. Symboliczne podziękowania wręczył burmistrz Tomasz Suś, który nie krył radości z realizacji tego przedsięwzięcia. – Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach to nie tylko atrakcyjne miejsce, które warto zobaczyć, to także ogromna przestrzeń edukacyjna z nieograniczonym potencjałem. Dzięki takim działaniom, jak te realizowane w ramach zakończonego dziś projektu, Centrum w kompleksowy sposób kształci i dostarcza specjalistycznej wiedzy z zakresu pożarnictwa i ratownictwa medycznego. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. To był bardzo dobry start funkcjonowania Centrum. Wierzę, że to nie ostatni taki projekt realizowany w tym miejscu. – podsumował burmistrz.
 
Oczywiście zakończenie projektu nie jest jednoznaczne z zakończeniem funkcjonowania Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Od stycznia Centrum funkcjonować będzie pod skrzydłami Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, a wizyty rezerwować można za pośrednictwem maila: centrumpozarniczedobczyce@gmail.com lub telefonicznie pod nr tel. 536 160 280 lub 533 990 660. Wraz z początkiem nowego roku, ukaże się także szczegółowa oferta Centrum.