Za nami 8. Wypas w Dobczycach

8. Wypas w Dobczycach
Po dwuletniej przerwie wróciły na ulice Dobczyc! Mowa oczywiście o mobilnych mega kozach, które w tym roku tradycyjnie przeparadowały przez miasto w dobczyckim Wypasie. Barwny pochód prowadzony przez Orkiestrę Dętą „Dobczyce” i Zespół Taneczny INTOX dotarł do Dobczyckiego Parku Miejskiego, gdzie miał miejsce wybór koziej miss oraz piknik rodzinny.
 
Oficjalnego otwarcia VIII Wypasu w Dobczycach dokonali wspólnie burmistrz Tomasz Suś, przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska oraz radne Jolanta Ziemba i Ewa Kołacz. Burmistrz w krótkim powitaniu przekazał podziękowania wszystkim jednostkom, które w tym roku zaangażowały się w wykonanie kozy i pięknie zaprezentowały swoje prace.
 
W tym roku Wypas był iście baśniowy, główne bohaterki przybrały bowiem kostiumy postaci z bajek. W tłumie mogliśmy wypatrzyć: Roszpunkę, Śpiącą Królewnę, Pipi Lansztrung, Smerfetkę czy Śnieżki. Bajkowego charakteru dopełnił koncert Bajkowych Melodii w wykonaniu najmłodszych wokalistów Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce na co dzień trenujących pod okiem Beaty Czajki-Rolińskiej.
 
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wyjątkowa wystawa „Dobczyckie Kózki”, która powstała specjalnie na tę okazję. Dumnie prezentowały się na niej urocze drewniane kozy, których autorem jest Marian Krawczyk z Brzączowic. Dzięki wsparciu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach udało się trafić do właścicieli każdej z tych barwnych postaci i wyeksponować je na Wypasie, by mogły cieszyć oko przechodniów. Nie mogło także zabraknąć lokalnych twórców i strefy dziecięcych animacji. Silna żółta ekipa Rozbieganych Dobczyc zachęcała z kolei do zapisów na Charytatywny Bieg o "Złotą Kózkę" dla Kuby, który odbędzie się już 18 czerwca pod koroną zapory.
 
Punktem kulminacyjnym Wypasu było oczywiście ogłoszenie wyników konkursu na Najpiękniejszą Kozę Dobczyckiego Wypasu. Podczas wydarzenia kozom bacznie przyglądało się jury w składzie: Małgorzata Jakubowska – przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach, Iwona Urbanik – przedstawicielka organizacji pozarządowych (ISPINA) oraz Małgorzata Molendys – przedstawicielka Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jak zgodnie przyznała kapituła, wybranie najpiękniejszej było zadaniem niemożliwym, dlatego wszystkie sześć wspaniałych kóz nagrodzone zostało równorzędnym 1. miejscem. A były to kozy wykonane przez następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobczycach, Szkoła Podstawowa Im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Kornatce, Szkoła Podstawowa w Stadnikach, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Dobczycach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dobczycach oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach.
 
Organizatorem VIII Wypasu w Dobczycach było Biuro Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce. Wydarzenie to nie mogłoby się jednak odbyć bez wsparcia: Policji i Druhów OSP z terenu gminy Dobczyce, MGOKiS Dobczyce, Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce, Orkiestry Dętej Dobczyce, Zespołu Tanecznego Intox oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Galeria: 

8. Wypas w Dobczycach
8. Wypas w Dobczycach
8. Wypas w Dobczycach
8. Wypas w Dobczycach
8. Wypas w Dobczycach
8. Wypas w Dobczycach
8. Wypas w Dobczycach
8. Wypas w Dobczycach
8. Wypas w Dobczycach
8. Wypas w Dobczycach