X powiatowy konkurs recytatorski

X powiatowy konkurs recytatorski

W poniedziałek 8 kwietnia na auli widowiskowej w Regionalnym Centrum Oświatowo- Sportowym w Dobczycach odbył się powiatowy konkurs recytatorski dla dzieci 6 -letnich. W konkursie, który już po raz dziesiąty zorganizowała Jadwiga Daniek-Salawa - nauczycielka Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach, udział wzięło trzydziestu dwoje uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości powiatu myślenickiego. Oprócz organizatorki, konkurs otworzyła pani Małgorzata Bartnik – Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz czasami wspomagając się stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowali recytujący był wysoki, dlatego konkursowa komisja miała bardzo trudną pracę. W przerwie, kiedy obradowała, dzieci uczestniczyły w niezwykle ciekawym spotkaniu autorskim z panią Ewą Stadtmiiller. Następnie, jak na Jubileuszową Galę przystało, organizatorka zaprosiła na kilkuminutową prezentację wspomnieniową podsumowującą wszystkie lata konkursu. Później były nagrody specjalne (10 nagród na X Jubileuszowy Konkurs), które na prośbę organizatorki ufundowali i przyznali zaproszeni goście:

  • nagroda wręczana przez panią Edytę Podmokły – Zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce (Marta Buras z Samorządowego Przedszkola w Skomielnej Białej)
  • nagroda wręczana przez Pana Andrzeja Topę - Dyrektora MGOKiS w Dobczycach (Bartłomiej Szafraniec z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Głogoczowie)
  • nagroda wręczana przez Pawła Piwowarczyka – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach (Gabriela Mazur z Oddziału Przedszkolnego w Wierzbanowej)
  • nagroda wręczana przez Panią Ewę Stadtmiiller- autorkę książek dla dzieci (Kacper Ulman z Przedszkola Samorządowego w Rudniku)
  • nagroda wręczana przez panią Annę Wierciak – sponsora konkursu (Marta Moskała z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Krzeczowie)
  • nagroda wręczana przez panią Małgorzatę Bartnik – dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach (Filip Kasprzyk z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Nowej Wsi)
  • nagroda ufundowana przez Jana Burkata – sponsora konkursu (Laura Kluska z Samorządowego Przedszkolaw Tokarni)
  • dwie nagrody ufundowane przez anonimowych darczyńców (Aleksandra Wieliczko z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Porębie i Zuzanna Góralik z Niepublicznego Przedszkola „Frajda” w Wiśniowej)
  • nagroda wręczana przez panią Jadwigę Daniek-Salawa – organizatora konkursu(Jagoda Sałapat z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Ekoludek” w Myślenicach)

Komisja konkursowa w składzie: Teresa Kowalczyk,  Iwona Szybowska, Piotr Przęczek wyłoniła następujących laureatów:

10 równorzędnych I miejsc:

Kacper Ulman z Przedszkola Samorządowego w Rudniku

Piotr Stasik z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Myślenicach

Emilia Słowiak z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” w Myślenicach

Wojciech Kupiec z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Dziekanowicach

Amelia Walczak z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Myślenicach

Izabela Wróbel z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Krzczonowie

Agnieszka Gamracy z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Drogini

Amelia Kisielak z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Brzączowicach

Milena Dudzik z Samorządowego Przedszkola w Raciechowicach

Oliwia Poradzisz z Niepublicznego Przedszkola „Smykolandia” w Osieczanach

Wszyscy pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.

Dzięki Sponsorom, zarówno dzieci, jak i towarzyszące im osoby, mogły liczyć na poczęstunek. Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane również przez Sponsorów, których pozyskała organizatorka konkursu.

Sponsorzy:

- Starostwo Powiatowe w Myślenicach,

- Urząd Miasta i Gminy w Dobczycach.

- Gminna Spółdzielnia ”Samopomoc Chłopska” w Dobczycach,

- Piekarnia „Dom chleba” w Nowej Wsi,

- Hurtownia „Jan” w Dobczycach,

- Biuro rachunkowe „Factura” w Myślenicach.

 

Tekst: Jadwiga Daniek-Salawa

Fot. UGiM Dobczyce, więcej zdjęć dostępne na:https://www.facebook.com/pg/gminadobczyce/photos/?tab=album&album_id=216....

Galeria: 

X powiatowy konkurs recytatorski
X powiatowy konkurs recytatorski
X powiatowy konkurs recytatorski
X powiatowy konkurs recytatorski
X powiatowy konkurs recytatorski
X powiatowy konkurs recytatorski
X powiatowy konkurs recytatorski
X powiatowy konkurs recytatorski
X powiatowy konkurs recytatorski
X powiatowy konkurs recytatorski