Wykład „Zdążyć przed rakiem”

Jak przechytrzyć raka? W Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie rusza program onkologiczny mający na celu edukację mieszkańców Małopolski na tematy nowotworowe. To już III edycja projektu „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce” realizowanego przez tarnowską placówkę. Do końca listopada tego roku w całej Małopolsce odbędzie się kilkanaście bezpłatnych spotkań w czasie których uczestnicy dowiedzą się o najczęstszych nowotworach występujących w Polsce, ich przyczynach oraz objawach. Specjaliści onkolodzy będą udzielać porad jak w prosty sposób można kontrolować i obserwować własne ciało, aby chronić je przed nowotworami. Wykłady połączone będą z nauką techniki samobadania piersi, tak ważnej w profilaktyce raka piersi.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w Myślenicach, 23 kwietnia o godz. 12:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu (sala lustrzana) przy ul. Piłsudskiego 20. Wykład „Zdążyć przed rakiem” poprowadzi lekarz onkolog dr Maria Srebro – Stańczyk.

Program kierowany jest do osób dorosłych w każdym wieku. W ramach projektu działał również onkologiczny telefon zaufania, dzwoniąc pod numer 503 323 788 możemy liczyć na bezpłatną poradę lekarza onkologa. Więcej szczegółów, terminy oraz miejsca kolejnych spotkań można znaleźć na przechytrzycraka.lukasz.med.pl. Program realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Galeria: 

zaproszenie na wykład „Zdążyć przed rakiem”