Wielki sukces Big Bandu "Dobczyce"

42 orkiestry, około półtora tysiąca doskonałych muzyków, trzy dni zmagań konkursowych...  i pierwsze miejsce w grupie big bandów dla.... Big Bandu "Dobczyce"!
Ten wielki sukces Big Band "Dobczyce" odniósł podczas XXXV Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który odbyły się w Nowym Sączu w dniach 22 do 24  – czerwca 2012.
Nasi muzycy wystąpili w trzecim dniu zmagań konkursowych i pokonali m.in. Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej II st. W Nowym Targu, Big Band z Nowego Sącza i Big Band z Limanowej. Komisja konkursowa w składzie:  płk Franciszek Suwała, płk Stanisław Latek, kpt. Tadeusz Dobrowolski, kpt. Stefan Żuk i Stanisław Migacz nie miała łatwego zadania. W Festiwalu wzięły udział najlepsze orkiestry dęte i zespoły big bandowe z województwa małopolskiego, m.in. z Bochni, Wieliczki, Nowego Wiśnicza, Polanki Wielkiej, Osielca, Gródka nad Dunajcem, Laskowej, Krakowa, Łącka, Wieliczki, Okulic, Tenczyna, Kasiny Wielkiej czy Andrychowa, wyłonione podczas przesłuchań w 8 powiatach. Tym bardziej  cieszy fakt, że mimo tak dużej konkurencji Big Band "Dobczyce" zdobył najwyższy laur uznania.

Big Band "Dobczyce" został zaproszony do udziału w koncercie z cyklu "My, Małopolanie, gdzie wystąpi obok Orkiestry Dętej Kopalni Soli w Wieliczce.