W Dziekanowicach przy szkole już bezpieczniej

przy przejściu dla pieszych od lewej: burmistrz Tomasz Suś, radny Robert Bylica, radny Paweł Nowak
Zakończyły się prace związane z budową przejścia dla pieszych w Dziekanowicach. Jest to ważna inwestycja w bezpieczeństwo pieszych, w tym szczególnie dzieci i młodzieży uczęszczających do szkoły podstawowej. Dodatkowo w ramach tego zadania wykonany został odcinek chodnika prowadzący od przejścia do skrzyżowania z drogą wewnętrzną.
 
- Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować to ważne dla społeczności Sierakowa i Dziekanowic zadanie. Jest to kolejny etap w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych poruszających się wzdłuż drogi wojewódzkiej. To zadanie, o które od długiego czasu zabiegali radni – Małgorzata Jakubowska oraz Paweł Nowak, ale także sołtysi – Anna Włodarczyk oraz Zofia Misior. Środki na dofinansowanie tej inwestycji udało się pozyskać z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Inicjatyw Samorządowych. Serdeczne podziękowania za wsparcie kieruję na ręce radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Roberta Bylicy, który gościł w naszej gminie w ubiegłym tygodniu i miał okazję zobaczyć zrealizowaną inwestycję. - mówił burmistrz Tomasz Suś.
 
Wartość zadania wyniosła w sumie 665 901,11 zł przy udziale pomocy finansowej z budżetu Województwa Małopolskiego w formie dotacji celowej w wysokości 124 000,00 zł.