Trwa budowa rowu melioracyjnego na terenie OSiRu

rów melioracyjny na terenie OSiRu

Nad budowanym na terenie OSiRu rowem odwadniającym powstają elementy małej infrastruktury wpisujące się w otoczenie parku, a zarazem ułatwiające komunikację w jego obrębie.

Przypomnijmy, że budowa rowu melioracyjnego jest pierwszy, z przewidzianych kilku etapów prac, w ramach zadania, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa i odwodnienie terenów leżących na lewym brzegu Raby w Dobczycach, w tym także całej infrastruktury rekreacyjnej wykonanej w ramach projektów "Zagospodarowania otoczenia Zbiornika Dobczyckiego".

Prowadzone obecnie prace na terenie OSiRu, których zwieńczeniem będzie połączenie koryta rzeki z istniejącym rowem przy drodze wojewódzkiej i odprowadzenie wody do Raby, są konieczne do podjęcia dalszych działań służących poprawie odwodnienia terenów wokół ronda, szczególnie ul. Zarabie i ul. Nowowiejskiej.

Prace realizowane są w ramach zadania „Odwodnienie terenów w kompleksie sieci rowów i cieków odwadniających kompleks Dobczyce – Zarabie (etap I)”. Koszt inwestycji wynosi 1 088 939,98 zł i w całości finansowany jest przez Gminę Dobczyce.

Galeria: 

rów melioracyjny na terenie OSiRu