Szkoły podstawowe w gminie Dobczyce stworzą „Laboratoria Przyszłości”

Szkoły podstawowe w gminie Dobczyce stworzą „Laboratoria Przyszłości”

Gmina Dobczyce pozyskała prawie 520 000 zł dofinansowania w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”.

Szkoły jeszcze w tym roku zakupią pierwsze wyposażenie techniczne niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Będzie to sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
W ramach programu szkoły mogą wyposażyć swoje pracownie zarówno w nowoczesny sprzęt m.in. w drukarki 3D, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami,  mikroskopy, teleskopy, jak i w bardziej tradycyjne wyposażenie tj. stoły warsztatowe, narzędzia do obróbki drewna i metalu, kowadła czy maszyny do szycia.

Pełen sprzęt wraz z odpowiednio przygotowanymi salami będzie dostępny dla uczniów najpóźniej 1 września 2022r.

„Po raz kolejny udało nam się pozyskać dofinansowanie na zakup sprzętu do szkół podstawowych. Laboratoria Przyszłości to program, dzięki któremu uczniowie naszych szkół będą mogli uczestniczyć w nowoczesnych, interakcyjnych zajęciach. Będą mieli dostęp do najlepszego i najnowszego sprzętu. Nauczyciele będą mogli przygotowywać swoje lekcje w atrakcyjny i  świeży sposób” – mówi burmistrz gminy i miasta Dobczyce Tomasz Suś. „Ważne jest dla mnie to, że z programu skorzystają wszystkie nasze szkoły co pozwoli na wyrównanie szans i rozwój edukacyjny również w mniejszych placówkach” – podkreśla burmistrz. 

Wykaz szkół z gminy Dobczyce wraz z przyznanym dofinansowaniem:

  • Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Kornatce - 60 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach - 60 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobczycach - 97 200,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach - 60 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach - 60 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Wsi - 30 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach - 152 700,00 zł

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.