Siedemnaste Dni Dobczyc już za nami

Dni Miasta rozpoczęły się dyskotekowymi rytmami w piątek. Przez cały wieczór trwała videodyskoteka. W sobotę zabawę rozpoczęto partią żywych szachów, którą rozegrali „Zasłużeni dla Ziemi Dobczyckiej” Władysław Pazdur i Ludwik Dziewoński. W role „szachów” wcielili się uczniowie zespołu Szkół i. J. Tischnera w Dobczycach. Rozgrywka zakończyła się remisem.  Tuż przed gościem specjalnym – Arką Noego, wystąpiły dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Dobczyce oraz zespół Intox. Tłumy, które zgromadziły się by posłuchać dzieci i młodzieży z Arki Noego, przywitał Robert Litza Fredlich, lider zespołu.

Przed gwiazdą wieczoru zaprezentowały się dwa młode zespoły: Lips, z Sebastianem Malarą i – gościnnie – Piotrem Skórą z Dobczyc wraz z Kalina Halamą z Bielska Białej oraz Karol Darc z Warszawy.

Niezapomniany koncert dla wszystkich pokoleń dali polscy beatlesi, gwiazda wieczoru, zespół The Postman.

Podczas sobotniej część Dni Dobczyc, w akcji charytatywnej zorganizowanej dla mieszkanki Dobczyc, pani Elwiry, zebrano 6 414,11 zł.

Początek niedzielnego programu zarezerwowany był na prezentację lokalnej twórczości. Tu swoje umiejętności zademonstrowali, jak zawsze w świetnej formie, muzycy z Orkiestry Dętej OSP Dobczyce, Big Band Dobczyce oraz Maria Niewitała, młoda obiecująca laureatka „Talentów Małopolskich”.

Atrakcją, głównie dla męskiej części zgromadzonych, były wybory Miss Powiatu Myślenickiego. Tegoroczną miss została mieszkanka Pcimia Izabela Dziadkowiec.

Podobnie jak przed trzema laty, w deszczu, zagrał zespół Helenine Oci, który po ostatnim występie zyskał w Dobczycach wielu fanów. Nie zawiedli oni wczoraj i mimo mokrej aury, świetnie bawili się w rytmach słowackiego rocka.

Tuż przed finałowymi ogniami sztucznymi zagrała gwiazda wieczoru – góralska kapela InoRos.

Również w niedzielę organizatorzy połączyli dobrą zabawę z okazją do pomocy. W tym dniu wolontariusze zbierali pieniądze dla Urszulki Mistarz z Brzezowej, która potrzebuje operacji serca. Wyniki zbiórki będą znane we wtorek w godzinach popołudniowych.

Galeria: