Są jeszcze miejsca na praktyki w mieście partnerskim Versmold

Można jeszcze ubiegać się o udział w praktykach w Niemczech. Rozpoczną się one już wkrótce w mieście partnerskim Versmold od kursu języka niemieckiego. Dopiero po opanowaniu języka i rozpoznaniu miasta i oferty firm, w których będą odbywać się praktyki, będzie można rozpocząć staż. Serdecznie zachęcamy do zapisów.

O praktykach informowaliśmy wcześniej. Oto szczegóły.

 Biuro Promocji UGiM Dobczyce (pokój 218) pośredniczy w zapisach na 3-letnie praktyki w Niemczech. Przy zgłoszeniu niezbędne są CV i list motywacyjny (podpisane) w dwóch wersjach językowych: polskim i niemieckim (z naszej strony zapewniamy korektę języka niemieckiego). Prosimy również o dostarczenie plików w wersji elektronicznej (na pendrivie lun wysyłając na adres mgawel@dobczyce.pl).  Zapisy prowadzimy do 30 sierpnia br.

W ramach współpracy partnerskiej,  władze naszego zaprzyjaźnionego miasta Versmold przygotowały dla mieszkańców Gminy i Miasta Dobczyce bardzo atrakcyjną ofertę 3 letnich szkoleń i uzyskania kwalifikacji zawodowych w firmach niemieckich, w tym również w Versmold.

Dodatkowo przed  i w trakcie szkoleń odbywać się będzie intensywny kurs języka niemieckiego, 3 dni szkoleniowe poświęcone będą praktykom w zakładach, a 2 odbywać się będą w szkole.

Oferta skierowana jest wyłącznie do mieszkańców Gminy i Miasta Dobczyce w wieku od 18 do 35 lat. W ramach szkoleń władze Versmold zapewniają zakwaterowanie w internacie w pokojach 1 – osobowych, pełne wyżywienie, pokrycie kosztów dojazdu do pracy poza Versmold, pomoc w organizacji czasu wolnego, dwa razy w roku opłacony przejazd do domu, pokrycie kosztów przejazdu na rozmowę kwalifikacyjną (nawet jeśli uczestnik nie zakwalifikuje się na szkolenie). Stypendium szkoleniowe wynosi 818€ miesięcznie minus koszty.