Rozpoczęła się budowa placu utwardzonego w centrum Brzączowic

Czwórka mężczyzn ubrana w ciepłe kurtki, robi wspólne zdjecie na tle budowy

Na działce nr 318/3, naprzeciwko kościoła w Brzączowicach, rozpoczęła się inwestycja w zakresie utwardzenia placu. Realizacja inwestycji podniesie bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego w obrębie drogi wojewódzkiej przebiegającej przez centrum miejscowości. 

  • Ta inwestycja jest bardzo ważna dla rozwoju miejscowości. Chciałbym, aby to miejsce służyło także przejeżdżającym gościom, którzy na chwilę zatrzymają się aby poznać Brzączowice, bądź przesiądą się na rower i będą podróżować po ścieżkach w naszych okolicach. Zapewne skorzystają z tego miejsca także i mieszkańcy Brzączowic i okolic. W nieodległym czasie chciałbym ustawić tam również tablicę informacyjną o miejscowości. To miejsce może być pomocne także dla strażaków. Liczę również na dobrą współpracę z parafią, przy okazji organizowania różnych uroczystości. Dziękuję za wsparcie i szczególne zaangażowanie przy realizacji tego miejsca radnemu Stanisławowi Ciećko oraz sołtysowi Adamowi Panusiowi. Podziękowania kieruję także do kierownika referatu inwestycji i jego zespołu. - mówi burmistrz gminy i miasta Dobczyce Tomasz Suś.

Przypomnijmy, że w 2022 r. zakupiona została działka, następnie Gmina Dobczyce przystąpiła do wykonania dokumentacji projektowej. Prowadzone obecnie prace nad utwardzeniem placu planowo zakończyć mają się końcem listopada.

Wartość inwestycji wynosi 237 685,20 zł, z czego 43 777,40 zł stanowią środki z Funduszu Sołeckiego.

Galeria: 

żółta koparka na polu przebudowy parkingu
żółta koparka na polu przebudowy parkingu