Punkty masowych szczepień w powiecie myślenickim

szczepienie
W ubiegłym tygodniu odbyła się wideokonferencja władz Powiatu Myślenickiego z burmistrzami i wójtami gmin. Tematem spotkania było planowe uruchomienie dwóch punktów szczepień masowych. Organizatorem jednego z punktów ma być Powiat Myślenicki, drugiego - Gmina Dobczyce.
 
Powiat Myślenicki planuje otwarcie punktu w Myślenicach (punkt zlokalizowany będzie w siedzibie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych ul. Żeromskiego 17). Gmina Dobczyce planuje uruchomienie punktu w Dobczycach przy ul. Zarabie 35c. (punkt zlokalizowany będzie w siedzibie Specjalmed). 
 
Taki punkt to kolejne działania podejmowane z naszej strony wspólnie z lokalnymi spółkami medycznymi oraz starostwem. - mówi o lokalizacji punktu w Dobczycach burmistrz Tomasz Suś - Chcemy wspierać ludzi i dawać im większy komfort. Bliskość takiego punktu daje możliwość łatwej komunikacji. Podobnie działaliśmy przy tworzeniu punktu poboru wymazów Drive Thru oraz uruchomieniu poradni chirurgicznej w Dobczycach. Dziękuję szczególnie spółce Specjalmed za podjęcie się realizacji tych zadań. - dodaje.
 
O tym, gdzie i ile ostatecznie punktów zostanie utworzonych na terenie naszego powiatu zdecyduje NFZ oraz Wojewoda Małopolski w ciągu najbliższych dni.
 
Na terenie powiatu Myślenickiego funkcjonuje aktualnie 17 punktów szczepień w poszczególnych gminach - są to przychodnie POZ (podstawowej opieki zdrowotnej) i nadal w tych punktach można się zaszczepić.
 
W II kwartale br. zostaną uruchomione dodatkowe punkty szczepień masowych, które mają wesprzeć system szczepień i spowodować, żeby w ciągu krótkiego okresu czasu zaszczepić jak najwięcej osób, gdyż spodziewane jest zwiększenie ilości dostaw szczepionek. Planowany start szczepień: między 19, a 25 kwietnia br.