Przebudowa drogi, budowa parkingu i chodnika – te inwestycje wkrótce ruszą w Brzączowicach

podpisanie umowy na wykonanie inwestycji w Brzączowicach
Wykonanie nowej nakładki asfaltowej oraz kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, przebudowa drogi wewnętrznej oraz wykonanie miejsc postojowych to zakres inwestycji, która wkrótce rozpocznie się w Brzączowicach. Burmistrz Tomasz Suś podpisał umowę na wykonanie tego zadania z Wielobranżowym Przedsiębiorstwem Produkcyjno Usługowo Handlowym „JANDA” Janina Duda.
 
W podpisaniu umowy uczestniczyli: wiceburmistrz Edyta Podmokły, skarbnik Antonia Trojan, kierownik Referatu Inwestycji Konrad Skiba, radni: Ewa Kołacz i Stanisław Ciećko oraz sołtys Adam Panuś.
 
W ramach realizowanej inwestycji przebudowana zostanie droga gminna, zaraz za mostem w Brzączowicach, prowadząca od drogi wojewódzkiej do Szkoły Podstawowej w Brzączowicach. Dodatkowo przy boisku LKS Iskra Brzączowice powstaną miejsca postojowe i chodnik, który zagwarantuje bezpieczne przejście do budynku Szkoły Podstawowej.
 
Koszt zadania: 1 590 000,00 zł
 
Inwestycja dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa i komunikacji drogowej na terenie Gminy Dobczyce.”

Galeria: 

zniszczona droga, która objęta będzie modernizacją