Pilnie potrzebna krew! Podziel się!

grafika - akcja krwiodawstwa

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział Terenowy w Myślenicach oraz Urząd Gminy i Miasta Dobczyce organizują 22 czerwca 2020 r. (poniedziałek) od godziny 9:00 do 12:00 akcję krwiodawstwa. Krew będzie można oddać w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce (sala konferencyjna, parter). Mając na względzie panującą epidemię koronawirusa, personel medyczny zapewnia, że podczas pobierania krwi zostaną zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa.

Krew jest lekiem, którego nie można wytworzyć syntetycznie, a potrzebna jest codziennie, nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Ty też możesz pomóc!

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy i wypoczęty, zjeść lekkostrawny i niskokaloryczny posiłek i wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Więcej informacji na http://rckik.krakow.pl/jak-oddac-krew/.

Galeria: 

plakat - akcja krwiodawstwa