Ośrodek Kultury wyposażony w profesjonalne garderoby i nagłośnienie

garderoba z pięcioma miejscami siedzącymi i lustrami

Już nie tylko profesjonalne kotary i oświetlenie, teraz także wysokiej jakości nagłośnienie oraz funkcjonalne garderoby. To efekt zrealizowanej inwestycji w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach. Gmina Dobczyce po raz kolejny sięgnęła po środki zewnętrzne, które umożliwiły realizację zadania mającego na celu podniesienie jakości oferty kulturalnej.

W ramach projektu realizowanego przy współpracy z LGD Turystyczna Podkowa oraz MGOKiS Dobczyce udało się wyposażyć aulę widowiskową w profesjonalne nagłośnienie, które już od września ubiegłego roku zmienia jakość organizowanych w tym miejscu wydarzeń kulturalnych, w tym szczególnie koncertów. Teraz artyści występujący przed dobczycką publicznością będą mieli także okazję przygotować się do koncertu czy spektaklu w pełni wyposażonych garderobach. Dwa pomieszczenia sąsiadujące z zapleczem scenicznym zostały bowiem wyposażone w lustra i odpowiednie oświetlenie. Do dyspozycji artystów jest także szafa oraz stół z krzesłami.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 190 tys. zł, z czego ponad 90 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że w 2021 r. udało się wykonać kotary sceniczne oraz wyposażyć aulę widowiskową w profesjonalne nagłośnienie. Dodatkowo pracownicy MGOKiS Dobczyce przemalowali wnętrza auli, co złożyło się na wyjątkowy efekt i zupełnie nową jakość. Wtedy również realizacja tego zadania była możliwa dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym.