Odblaskowa Szkoła w Stadnikach

Szkoła Podstawowa w Stadnikach  ponownie bierze udział w kolejnej edycji konkursu Odblaskowa Szkoła.  Konkurs ten organizowany jest min. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski.
Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej  aktywne szkoły  i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.
Podczas realizacji tego projektu podejmowaliśmy wiele działań, które miały na celu poprawić bezpieczeństwo uczniów, wszyscy nasi podopieczni zostali wyposażeni w kamizelki i elementy odblaskowe. Przeprowadziliśmy wiele pomysłowych działań promujących ideę Odblaskowej Szkoły, min: konkursy  wiedzy o ruchu drogowym, konkurs plastyczny pt" Jestem widoczny na drodze." Wyniki  poznamy już niedługo.  
31 października planujemy zakończenie projektu Odblaskowa Szkoła, w tym dniu odbędzie się spotkanie z policjantem, wszyscy uczniowie  mają być ubrani w elementy odblaskowe, planujemy rownież przemarsz ulicą zachęcając wszystkich do noszenia odblasków w myśl hasła: "Odblaskowe znaczki to do siebie mają, że Cię wszyscy z daleka zauważają".