Kantorei an der Friedenskirche Heidelberg zagra w Dobczycach jedyny koncert w Polsce.

Będziemy mogli go wysłuchać 24 kwietnia w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rynku. Chór, który został założony w 1997 r. przy kościele Pokoju w Heidelbergu wykona opracowania muzyczne „Ojcze nasz” z różnych epok.

Chór Kantorei an der Friedenskirche Heidelberg specjalizuje się w wykonywaniu klasycznej muzyki sakralnej. Ma w swoim repertuarze największe dzieła oratoryjne m.in.: Handla (Brockes-Passion), Bacha (Pasje, Oratorium Bożonarodzeniowe, kantaty), Haydna (Stworzenie świata), Mozarta (Msza c-moll), dzieła niemieckiego romantyzmu oraz muzykę modernizmu i współczesną.

Chór prowadzi Michael Braatz-Tempel, wykładowca Wyższej Szkoły Muzyki Kościelnej w Heidelbergu i Kantor Okręgowy dla regionu Rhein-Neckar.

Na organach zagra Sascha Andre Heberling, który jest wykładowcą gry na organach oraz teorii muzyki. Grę na tym wyjątkowym instrumencie studiował w Heidelbergu i w Mannheim. Od 2009 roku jest kantorem okręgowym w Gelnhausen.

W programie znajdą się m.in. opracowania Ojcze Nasz na chór i organy Jana Sebastiana Bacha, Giuseppe Verdiego, Stanisława Moniuszki, Heinricha Schütza czy Mauricea Duruflé.

Koncert, który rozpocznie się o godz. 19., zostanie poprzedzony Mszą św. o godz. 18, podczas której chór wykona stałe części mszy po łacinie.

 

Galeria: