Już wkrótce wszystkie gospodarstwa dostaną pojemniki

Szanowni Mieszkańcy,

Minęły dwa tygodnie obowiązywania w naszej gminie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Otrzymujemy od Państwa informacje, między innymi, o tym, że nie do wszystkich gospodarstw domowych Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami dostarczyło pojemniki i worki. Zdarzają się też przypadki, że nie zostały odebrane śmieci. Za wszystkie te sygnały dziękujemy. Zarówno za te pozytywne jak i negatywne. Staramy się natychmiast reagować, jednak nie wszystko zależy od urzędu. Z informacji uzyskanych w MPGO wynika, że firma ma problem z nabyciem odpowiedniej liczby pojemników, niemniej jednak w najbliższych dniach pojemniki mają być dostarczone do gospodarstw. Takie zapewnienie otrzymaliśmy od Pana Prezesa w dniu 16 lipca.

Przypominamy, że – w dalszym ciągu - worki na odpady zmieszane i segregowane można pobrać u Sołtysów lub w urzędzie gminy w pokoju 203.

W urzędzie oraz na naszej strony internetowej (http://dobczyce.pl/harmonogram-wywozu-odpadow-dla-gminy-i-miasta-dobczyce.html,http://dobczyce.pl/zasady-segregacji-odpadow-w-gminie-dobczyce.html-0) są do pobrania harmonogramy i ulotki na temat zasad segregacji.

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.