Happening PO-MOC w Dobczycach

Powiat Myślenicki wraz z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej zaprasza wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza rodziny z młodszymi i starszymi dziećmi, do Dobczyc w dniu 20 października 2012r. (sobota) na Happening Artystyczno- Psychologiczny "PO-MOC. Muzyka i Film" organizowany w ramach Projektu: "Prometeusz - Nadzieja, Pomoc, Zmiana."

Projekt ten obejmuje swoim obszarem problematykę przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jego celem jest przede wszystkim edukacja i integracja społeczności lokalnej na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Autorzy projektu kierują swoją ofertę do wszystkich mieszkańców Powiatu Myślenickiego. Oprócz działań szkoleniowych i informacyjnych skierowanych do pedagogów, służby zdrowia, radnych i duchownych, realizowane są terapeutyczne warsztaty filmowe dla młodzieży, warsztaty dla rodziców - komunikacja bez przemocy, uruchamiany jest portal internetowy.

20 października 2012 w okolicach Zamku Dobczyckiego od godziny 14 do 18 odbędzie się Happening Artystyczno- Psychologiczny "PO-MOC. Muzyka i Film". Podczas tegorocznego happeningu zostanie zorganizowana rodzinna gra terenowa, młodzież będzie prezentowała swój dorobek reżyserski zdobyty podczas warsztatów filmowych, a całość uświetni występ zespołu muzycznego BBZ, którego nazwa pochodzi od inicjałów nazwisk założycielek grupy: Dominiki Bujas, Joanny Bielskiej oraz Luizy Zając. Zespół wykona przedpremierowo materiał ze swojej najnowszej płyty, która obecnie jest w fazie produkcji, przeplatany standardami jazzowymi. Będą to utwory klimatyczne, z optymistycznym przesłaniem i z tekstami autorstwa poety Marcina Urbana

Impreza jest skierowana do wszystkich rodzin z naszego Powiatu. Mamy nadzieję, że będzie ona czasem wspólnej, rodzinnej rekreacji oraz głębokich przeżyć artystycznych. Chcemy, aby była to impreza cykliczna, odbywająca się co roku w różnych miejscach naszego powiatu - podkreśliła Sylwia Michalec-Jękot koordynator przedsięwzięcia.

Galeria: