„Być kobietą... być kobietą....” - po raz II w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach

"Być kobietą, być kobietą..." śpiewała niegdyś Alicja Majewska. Słowa jej piosenki, stały się już po raz II inspiracją i mottem przewodnim imprezy, zorganizowanej 9 marca 2014 roku w Regionalnym Centrum Oświatowo - Sportowym w Dobczycach, z okazji Dnia Kobiet. Organizatorzy Imprezy: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Ispina” Femi-Sfera oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, we współpracy z Zespołem Tańca Nowoczesnego "Intox", Zespołem Szkół im. Józefa Tischnera oraz lokalnymi  firmami działających z myślą o kobietach i dla kobiet, po dużym sukcesie, jakim okazała się I edycja, ponownie zaprosili wszystkie Panie na imprezę dedykowaną właśnie im.
Sztab organizacyjny koordynowany przez Katarzynę Materek-Reszkę, Ewelinę Skrzydlewską – Bartosik i pracowników MGOKiS, rozpoczął przygotowania, których efektem finalnym był niedzielny event. Pięć pokazów mody, prezentacje firm odzieżowych, obuwniczych, kosmetycznych, salonów urody, spa & wellness, bogata oferta kosmetyków, torebek, ręcznie robionej biżuterii, ozdób, zabawek, produktów i akcesoriów dla domu, etc., porady kosmetologów wizażystek, fryzjerów, masażystów, dietetyczki, darmowe zabiegi, masaże, pokazowe makijaże, pokazy tańca, recitale muzyczne – to tylko niektóre atrakcje, jakie pojawiły się w programie imprezy, w której wzięło udział kilkanaście firm, instytucji artystów-rękodzielników, oraz blisko pół tysiąca uczestników!!!
W magiczny klimat wieczoru wprowadziły gości uczennice klas fryzjerskich ZS im. Józefa Tischnera w Dobczycach. Przygotowany przez nie pokaz mody i fryzur nawiązywał do najpiękniejszych  baśni i bajek dla dzieci. Na wybiegu pojawiła się m. in. Roszpunka, Królowa Śniegu, Jasmina, Czerwony Kapturek, Fiona czy Zorro. Wszystkie imponujące stylizacje fryzur zostały wykonane własnoręcznie przez uczennice. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z ulubioną postacią.

Kolejne 4 pokazy mody przeniosły gości w czasy współczesne. W role modelek ponownie wcieliły się tancerki z Zespołu Tańca Nowoczesnego „Intox”. O buty zadbał sklep obuwniczy „Albero”,  natomiast o torebki – firma „Gawor&Bergel”. Stroje zaprezentowane podczas pokazów pochodziły z najnowszych kolekcji lokalnych firm działających w branży odzieżowej. Modelki z „Intoxu” pojawiły się w czterech stylizacjach: 2 eleganckich (ubrania firmy „Rogers”) - stroje idealne do pracy, na spotkanie służbowe czy egzamin, oraz 2 codziennych (ubrania pochodzące ze sklepu odzieżowego „Wega”) – stroje odpowiednie na spacer, spotkanie z przyjaciółmi czy randkę. Widownia nagrodziła wszystkie pokazy gromkimi brawami.

Podczas niedzielnego popołudnia i wieczoru, panie miały możliwość zapoznania się z propozycjami lokalnych firm działających z myślą o kobietach i dla kobiet. Przy stoiskach  Firmy „Avon”, „Betterwere”, „Akuna” „Gawor&Bergel” oferowano kosmetyki kolorowe, mineralne, suplementy diety, biżuterię, gadżety, najmodniejsze damskie torebki, etc. Przy stoisku marki „Thermomix” prowadzono degustację dań i napojów stworzonych za pomocą robota wielofunkcyjnego. Przy stoiskach salonów urody, firm z branży kosmetycznej oraz spa&wellness (Femi Sfera, „Spa&Wellness” Jałowcowa Góra) udzielano nieodpłatnych konsultacji, porad, prezentowano najnowsze nowinki kosmetyczne i zabiegowe, robiono masaże, pleciono najmodniejsze warkocze, malowano paznokcie, etc.  Dwie stylistki – Marta Wojnarowska i Maria Klaś-Kucała wykonywały pokazowe makijaże, dobierały kosmetyki odpowiednie do różnych rodzajów skóry i typów urody - wszystko po to, by Panie mogły poczuć, jak cudownie jest: „Być kobietą, być kobietą…”
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z wisiorami, kolczykami, bransoletkami, ozdobami do włosów, akcesoriami dla domu, szkatułkami i wieloma innymi przedmiotami, ręcznie robionymi przez Renatę Łukawską-Siutę, Marię Dzięgiel, Ewę Michalską-Kaczmarczyk oraz Katarzynę Meisser.
Podczas imprezy nie mogło zabraknąć akcentu tanecznego. Na scenie pojawiły się dziewczęta z Zespołu „Intox”, działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach. Zespół zachwycił publiczność nie tylko pomysłowymi choreografiami, ale i wykorzystaniem w pokazach elementów akrobatyki: gwiazd, szpagatów i piramid. Zaproszone przez Femi-Sferę tancerki z krakowskiej szkoły tańca „Fuente de la Amapola”, dały barwny, energetyzujący pokaz flamenco i sevillanas, który na moment przeniósł uczestników imprezy w klimat gorącej Hiszpanii, natomiast instruktorki z Femi Sfery – żywiołowy pokaz Zumby. Scena wypełniła się maleńkimi i nieco większymi zumbowiczkami.

Dużą dawkę dobrej, ambitnej muzyki zafundowali paniom młodzi artyści. Daniel Kostkowski, uczeń Zespołu Szkół w Dobczycach – dedykował wszystkim kobietom solówkę na saksofonie. Zespół „Lips” (Kalina & Sebastian), znany między innymi z udziału w IV edycji „Must Be The Music”, zagrał i zaśpiewał. Recital w wykonaniu charyzmatycznej wokalistki – Kaliny Halamy i świetnego gitarzysty Sebastiana Malary, utrzymany w klimacie Soulu, R’n’B i Acoustic, przypadł do gustu nawet najbardziej wytrawnym koneserom muzyki.

Dwie panie fotograf: Joanna Tałach (AT Projekt) i Monika Foltarz towarzyszyły imprezie od początku do końca i dokumentowały ją na kliszach aparatów. O to, aby wspomnienia nie były zbyt ulotne, dbała „Myślenice iTV” Powiatowa Telewizja.

Wśród uczestniczek, które wzięły udział w Święcie Kobiet rozlosowano kilkadziesiąt nagród, upominków, bonów, voucherów, kart rabatowych, zestawów kosmetyków, gadżetów, etc. ufundowanych przez partnerujące imprezie firmy.

Na ogromny sukces dobczyckiego Dnia Kobiet złożyła się ciężka praca wielu ludzi.
W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy dla kobiet pt. "Być kobietą, być kobietą...": Gorące podziękowania dla Angeliki Łabędź – instruktorki Zespołu Tańca Nowoczesnego "INTOX" oraz dla całego Zespołu, który wystąpił w roli tancerek i modelek. Równie gorące podziękowania dla Zespołu Szkół w Dobczycach: dla Pani Justyny Dudzik, która ponownie wcieliła się w rolę konferansjerki oraz  hostess z klasy medialnej, które pomogły w przeprowadzeniu imprezy, dla Daniela Kostkowskiego za muzyczny przerywnik, dla uczniów klas fryzjerskich - za przepiękne stylizacje fryzur, dla wspaniałych nauczycielek: Anny Gołębiowskiej i Anny Markiewicz – za kreatywne podejście do pracy z młodzieżą, dla szkoły tańca „Fuente de la Amapola” za pokaz tańca, dla zespołu„Lips” za klimatyczny recital, dla dobczyckich Harcerzy za przeprowadzenie kwesty. Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i osobom prywatnym, które wsparły naszą inicjatywę, zgodziły się wziąć udział w imprezie i/lub ufundowały dla jej uczestników wspaniałe nagrody: Dziękujemy pracownikom i specjalistom z Femi Sfery, Spa&Wellnes Jałowcowa Góra, firmie "Rogers", Sklepowi odzieżowemu "Wega", sklepowi obuwniczemu "Albero", firmie „Gawor&Bergel”, Firmie "Avon", Firmie "Akuna", Firmie "Betterwere", Firmie „FM”, marce „Thermomix”, Ispinie, Komisowi Rzeczy Ładnych, artystkom-rękodzielniczkom, paniom wizażystkom. Dziękujemy za to, że byliście z nami! Bez was ta impreza nie mogłaby się odbyć! Ogromne podziękowania dla Joanny Tałach, Moniki Foltarz i Pawła Stożka za dokumentowanie imprezy w obiektywach aparatów  oraz dla panów Bartosza Cwynara i Jarosława Chęcia z Myślenice iTV Powiatowej Telewizji za zmontowanie świetnego reportażu. Na sam koniec podziękowania dla wszystkich Pań, które zdecydowały się spędzić niedzielny wieczór w Ośrodku Kultury i dla panów, którzy im towarzyszyli.

Katarzyna Maj

więcej zdjęć z Być kobietą... znajdziesz tutaj

film z Być Kobietą...

Galeria: