Aktualności

Data publikacji: 2020-01-23

XVIII sesja Rady MiejskiejXVIII sesja Rady Miejskiej w Dobczycach odbędzie się w dniu 29 stycznia 2020 roku o godz. 16:00 w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach.

Data publikacji: 2020-01-22
niepodpłatna pomoc prawna

W Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce (na parterze) działa punkt pomocy prawnej. Obsługiwany jest przez adwokatów wyznaczonych przez Okręgową Radę Adwokacką w  Krakowie, którzy świadczą usługi  nieodpłatnie. Z porad będzie mogła skorzystać każda osoba fizyczna, która złoży pisemne oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Data publikacji: 2020-01-22
logo Systemu Obsługi Wsparcia

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Od 1 stycznia 2020 roku wniosek dotyczący dofinasowanie turnusu rehabilitacyjnego a także przedmiotów ortopedycznych aplikujący o dofinasowanie ze środków PFRON może złożyć przez Internet.

Data publikacji: 2020-01-20
Jasełka w Brzezowej 2020

W niedzielne popołudnie (19.01.2020) grupa parafialna działająca przy kościele Bożego Miłosierdzia w Kornatce wystawiła Jasełka. W przedstawieniu, po raz kolejny ujawniło się aktorskie zacięcie mieszkańców Brzezowej i Kornatki. Historia opowiedziana z humorem, wzbogacana muzyką i śpiewem przeniosła zebranych w czasy narodzenia Jezusa.

Data publikacji: 2020-01-20
Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych

Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe wciąż żywe są w świadomości i lokalnej tradycji naszego regionu, o czym mieliśmy szansę przekonać podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych w Dobczycach.

Data publikacji: 2020-01-20
Gwiazdo świeć, kolędo leć

Najpiękniejsze kolędy, pastorałki i bożonarodzeniowe piosenki w niezapomnianych aranżacjach zabrzmiały w piątkowy wieczór w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym. Koncert organizowany po raz szósty przez Szkołę Podstawową nr 1 w Dobczycach dostarczył wiele energii, uśmiechu, najcieplejszych emocji, ale też wzruszeń.

Data publikacji: 2020-01-20
logo - nie czekaj - ratuj

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” przez licealistki z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach. Polega on na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu przede wszystkim uświadomienie, jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia.

Data publikacji: 2020-01-17

W związku z toczącym się postępowaniem w sprawie ustalenia, które nieruchomości wchodzą w skład wspólnoty gruntowej w miejscowości Kornatka, gm. Dobczyce- znak sprawy GK.6622.5.2016/2018, oraz postępowaniem w sprawie ustalenia wykazu osób uprawnionych do udziału we wspólnocie gruntowej w miejscowości Kornatka, gm. Dobczyce oraz wykazu obszaru gospodarstw rolnych przez nich posiadanych i wielkosci przysługujących im udziałów - znak sprawy GK.6622.4.2017/2018, Starosta Powiatu Myślenickiego zawiadamia o możliwości zapoznania się z aktami spraw.

Data publikacji: 2020-01-17
mapka - stężenie pyłów

W dniu 17 stycznia istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 (150 µg/m3). Zrezygnuj ze spacerów. Jeśli możesz, zostań w domu. Ogranicz wietrzenie pomieszczeń.

Data publikacji: 2020-01-16
Kolędowanie u Matejków

Prawie 50 młodych muzyków pod okiem swoich mistrzów wystąpiło w noworocznym koncercie kolęd w Krakowie, który rozpoczął 8. sezon muzykowania Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach u Matejków. Koncert poprowadziła dyrektor szkoły Magdalena Irzyk.

Strony