100 lat Klubu Sportowego Raba Dobczyce

100 lat Klubu Sportowego Raba Dobczyce

W sobotę, 17 grudnia, w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach Klub Sportowy Raba Dobczyce zwieńczył przypadające na ten rok obchody 100-lecia Klubu. Podczas uroczystej gali, którą rozpoczęło filmowe podsumowanie działalności Klubu, znalazło się miejsce na wspomnienie zasłużonych działaczy i zawodników.

W imieniu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Myślenicach Maciej Górka oraz sekretarz Oliwier Bzowski, wręczyli szczególnie zasłużonym dla Klubu Raba Dobczyce zawodnikom i trenerom związkowe odznaczenia. Z okazji Jubileuszu na ręce prezesa KS Raba Dobczyce Tomasza Kraska oraz wiceprezesa Bartłomieja Polończyka przekazany został także Medal 110-lecia MZPN oraz okazały puchar.

Lokalne władze piłkarskie ufundowały także jubileuszowe statuetki dla najbardziej zasłużonych działaczy. Zarząd Klubu przekazał wyjątkowe podziękowania osobom, które na przestrzeni lat zaangażowane były w rozwój Klubu i wspierały jego działalność na różnych płaszczyznach.

Podziękowanie otrzymał m.in. burmistrz Tomasz Suś, który jak sam przyznał, ma sentyment do dobczyckiego Klubu jako były zawodnik i trener, a obecnie zagorzały kibic. Burmistrz podsumował także działania, które udało się ostatnio zrealizować na rzecz rozwoju Klubu, jak chociażby budowę zadaszenia nad częścią trybun, a także wspólne starania o pozyskanie sponsora strategicznego – Orlenu. Burmistrz skierował podziękowania do wszystkich, którzy na przestrzeni tego wieku współtworzyli tę piękną historię Klubu.

Na ręce Zarządu Klubu Sportowego Raba Dobczyce podziękowania i gratulacje złożyli m.in.: senator Andrzej Pająk, radni Sejmik Województwa Małopolskiego Stanisław Bisztyga i Robert Bylica – wręczając Klubowi nagrodę województwa małopolskiego „Polonia Minor”, starosta Józef Tomal wraz z wicestarostą Rafałem Kudasem – przyznając Klubowi wsparcie finansowe oraz dobczyccy samorządowcy - burmistrz wraz z zastępcą Edytą Podmokły i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Dobczycach Markiem Kaczorem.

Gala była także okazją do premiery Jubileuszowej Monografii KS Raba Dobczyce autorstwa Pawła Panusia. Publikacja, która ukazała się dzięki wsparciu Gminy Dobczyce, dostępne jest w siedzibie Klubu.

Z niecierpliwością na swój moment czekali także młodzi adepci piłkarscy. Zawodnicy i zawodniczki, którzy w tym roku po raz pierwszy założyli klubowe barwy, złożyli uroczyste ślubowanie w obecności pocztu sztandarowego. Z rąk trenerów odebrali także legitymacje członków Klubu Sportowego "Raba". Młodym zawodnikom w tej wyjątkowej chwili towarzyszył także kultowy Rabuś - maskotka Klubu.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Klubowi Sportowemu Raba Dobczyce i życzmy kolejnych pięknych jubileuszy!