Aktualności

Data publikacji: 2017-03-30

wręczenie certyfikatu Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Paweł Machnicki odebrał dziś z rąk Pełnomocnika Zarządu ds. ekologicznego ogrzewania paliwami stałymi, Pawła Arczyńskiego certyfikat „Ekologiczna Gmina. Ogrzewamy z głową”.

Data publikacji: 2017-03-30

akcja krwiodawczaAkcja krwiodawstwa zorganizowana przez  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział Terenowy w Myślenicach oraz  Urzęd Gminy i Miasta Dobczyce zakończyła się bilansem 16 litrów oddnej krwi. Od rana w sali konferencyjnej Urzędu Gminy przyjmowani byli chętni, którzy dzielili się "darem życia" z innymi.

Data publikacji: 2017-03-30

zdjęcia  z koncertu charytatywnego W sali Nowohuckiego Centrum Kultury odbył się niezwykły koncert charytatywny na rzecz chorego na stwardnienie rozsiane mieszkańca Stadnik, Pawła Raka. Na scenie wystąpili tancerze Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce" oraz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”, którzy zachwycili publiczność krakowiakiem, mazurem, suitą tańców lubelskich, tańcem z okresu Księstwa Warszawskiego oraz tańcami bałkańskimi.

Data publikacji: 2017-03-30

akcja krwiodawstwaJuż dziś Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział Terenowy w Myślenicach wraz z  Urządem Gminy i Miasta Dobczyce organizują akcję krwiodawstwa od 9:00 w budynku UGiM.

Data publikacji: 2017-03-29

koncertZapraszamy do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym na rzecz niepełnosprawnego mieszkańca naszej gminy Pawła Raka. Koncert odbędzie się już dziś o godz. 18.30 w Nowohuckim Centrum Kultury. Na scenie wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce".

Data publikacji: 2017-03-29

Przypominamy o dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej - godz. 15:00, w sali konferencyjnej RCOS.

Data publikacji: 2017-03-29

nie dla wypalania trawWraz z nadejściem wiosny wzrasta liczba pożarów, które spowodowane są wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.  Alarmowani o takich przypadkach również  w naszej Gminie pragniemy przypomnieć, że wypalanie traw jest zabronione i wiąże się z licznymi konsekwencjami.

Data publikacji: 2017-03-29

baner - wielkanocna zbiórka żywnościTegoroczna zbiórka na terenie gminy Dobczyce odbywać się będzie od 31 marca do 2 kwietnia 2017 r. w 7 sklepach: Supermarkecie „Jan”- ul. Mostowa, Podgórska, Witosa, w sieci sklepów ”Delikatesy Centrum”- ul. Marwin, Rynek, Brzączowice oraz w supermarkecie „Biedronka”. Z żywności przekazanej w czasie zbiórki przez mieszkańców naszej Gminy skorzystają rodziny wielodzietne, osoby chore, starsze, samotnie wychowujące dzieci i inne potrzebujące.

Data publikacji: 2017-03-29

Delegacja Gruzinów zainteresowana budową oczyszczalni w swoim rodzinnym mieście, zwiedzała 28 marca zakład oczyszczalni ścieków w Dobczycach. Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej UGiM Dobczyce Robert Maniecki wraz z pracownikiem zakładu Jerzym Płoskonką przybliżyli funkcjonowanie obiektu, a także etapy modernizacji oczyszczalni oraz plany jej rozbudowy i zwiększenia przepustowości.

Data publikacji: 2017-03-28

program "Kluby"Do 21 kwietnia kluby sportowe mogą przesyłać wnioski o wsparcie finansowe do tegorocznej II edycji programu „Kluby”. Dofinansowanie może pozyskać klub sportowy działający co najmniej od 3 lat w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenia sportowe dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Strony