Aktualności

Data publikacji: 2026-05-25
Na zdjęciu uczestnicy Forum Wymiany Doświadczeń i Gali Wręczenia Nagród projektu „Małopolski Program Wspierania Uczniów”. Przed ekranem z nazwą wydarzenia stoją uczennice, nauczycielki oraz przedstawiciel samorządu i organizatorów. Uroczystość odbyła się w Krakowie i była podsumowaniem realizacji programu wspierającego rozwój talentów uczniów.
Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Dobczycach wraz z zastępcą burmistrza Edytą Podmokły uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w Forum Wymiany Doświadczeń połączonym z Galą Wręczenia Nagród w ramach projektu „Małopolski Program Wspierania Uczniów”. Uroczystość odbyła się 21 maja 2026 roku w Auli Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, a jej organizatorem było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Data publikacji: 2026-05-25
Zawodniczki na podium, obok stoi burmistrz Tomasz Suś, Tatiana Krupowicz, dyrektor MGOKiS Andrzej Topa oraz Krzysztof Żuławiński.

W miniony weekend Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe w Dobczycach ponownie wypełniło się sportowymi emocjami, muzyką, kolorami i niezwykłą energią. 

Data publikacji: 2026-05-25
Na zdjęciu cztery osoby stoją podczas uroczystego spotkania - od lewej: przewodnciząca rady miejskiej, wojewoda, kierownik ŚDS oraz burmistrz. Dwie osoby trzymają dyplomy z podziękowaniami. W tle widoczne są roll-upy promocyjne oraz baner Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobczycach. Uczestnicy są ubrani w stroje formalne i pozują do wspólnego zdjęcia.

Środowiskowy Dom Samopomocy otrzymał dodatkowe środki finansowe na utworzenie 10 nowych miejsc dla osób wymagających wsparcia i terapii. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu placówka będzie mogła objąć pomocą już 52 uczestników.

Data publikacji: 2026-05-22
Spotkanie informacyjne o dofinansowaniach z PFRON

Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach organizuje spotkanie informacyjne, podczas którego będzie można zdobyć praktyczną wiedzę o dostępnych formach wsparcia, skonsultować się z ekspertami oraz uzyskać informacje o możliwościach dofinansowania z PFRON.

Data publikacji: 2026-05-22
kolarz jadący pustą leśną szosą

Dobczyce ponownie znalazły się na trasie 44. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Złote Koło” organizowanego przez WLKS Krakus Swoszowice. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń kolarskich dla juniorów w Polsce.

Data publikacji: 2026-05-21
Młodzi Judocy z medalami pozują do zdjęcia

Pierwsze miesiące 2026 roku okazały się niezwykle udane dla zawodników Judo Klub Dobczyce. Reprezentanci klubu z powodzeniem rywalizowali zarówno w prestiżowych zawodach krajowych, jak i na arenie międzynarodowej, osiągając liczne wyróżnienia oraz zdobywając kolejne sportowe doświadczenia.

Data publikacji: 2026-05-18
Grafika promująca głosowanie w BO Małopolska z logo budżetu obywatelskiego i ilustracją mężczyzny.

15 maja ruszyło głosowanie w 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na liście zadań jest aż 155 projektów. Zagłosować może każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat. Na zwycięskie zadania realizowane w 2027 roku ZWM przeznaczył 16 mln złotych. Głosowanie trwa od 15 maja do 15 czerwca.

Data publikacji: 2026-05-15
Burmistrz Tomasz Suś , zastępca burmistrza Edyta Podmokły, pełnomocnik burmistrza do spraw uzależnień Magdalena Gaweł z Natalią Brzezińską, laureatką konkursu AntyHejt

Natalia Brzezińska, uczennica klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach została laureatką konkursu muzycznego ANTYhejt i otrzymała dziś (15.05.2026 r.) z rąk burmistrza gminy i miasta Dobczyce Tomasza Susia i zastępcy Burmistrza Edyty Podmokły niecodzienną nagrodę.

Data publikacji: 2026-05-15
baner - wyniki otwratych konkursów ofert

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce przyznał środki w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w zakresie zdrowia publicznego

Data publikacji: 2026-05-14
karma dla zwięrząt poukładana w stos na dole zdjęcia napis na białym tle: finałzbiórki: ponad 334 kg karmy dla potrzebujących zwierząt

Zakończyła się zbiórka karmy dla podopiecznych Stowarzyszenia Przytul Sierściucha, prowadzona przez Gminę Dobczyce w dniach od 28 kwietnia do 8 maja. Akcja odbywała się w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce, we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy, a także w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dobczycach oraz Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach.

Strony