Dla przedsiębiorców

Aktualności

Ogłoszenie konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, tradycji, turystyki i sportu

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej oraz kultury i tradycji, turystyki oraz działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. Oferty należy składać do 28 lutego 2017 roku. Do rozdania jest ponad 150 tysięcy złotych.

Wypas, czyli 5. Kozi zawrót głowy w Dobczycach

Będzie barwnie, głośno i radośnie. Tak zapowiada się piąty jubileuszowy Wypas w Dobczycach, w którym wyjątkowo pośród dziesięciu kóz znajdzie się również koza przygotowana przez Gimnazjum CJD z miasta partnerskiego Versmold. Paradę ulicami miasta poprowadzi jak co roku Orkiestra Dęta „Dobczyce”, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach i roztańczony zespół INTOX.

Laureaci konkursu historycznego "Polska Piastów"

zdjęcie - rozdanie nagródKilkudziesięciu uczniów zmierzyło się dziś w eliminacjach powiatowych Konkursu Historycznego „Polska Piastów”. Przed uczniami był do rozwiązania test, a następnie dziesięciu najlepszych odpowiadało na pytania komisji. Nagrody wręczał m.in. Burmistrz Paweł Machnicki. Inspiracją do zorganizowania tego konkursu były obchody 1050-lecia chrztu Polski, które przypadły na 2016 rok.

Strony