Dla turystów

Aktualności

Akademia Lokalnego Lidera

akademia lokalnego lideraZapraszamy do udziału w II edycji Akademii Lokalnego Lidera w ramach projektu „Łączy nas Inspiracja!” Organizatorami projektu są Fundacja Laboratorium Inspiracji Społecznych wraz ze Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta Dobczyce.

Wypas, czyli 5. Kozi zawrót głowy w Dobczycach

Będzie barwnie, głośno i radośnie. Tak zapowiada się piąty jubileuszowy Wypas w Dobczycach, w którym wyjątkowo pośród dziesięciu kóz znajdzie się również koza przygotowana przez Gimnazjum CJD z miasta partnerskiego Versmold. Paradę ulicami miasta poprowadzi jak co roku Orkiestra Dęta „Dobczyce”, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach i roztańczony zespół INTOX.

Laureaci konkursu historycznego "Polska Piastów"

zdjęcie - rozdanie nagródKilkudziesięciu uczniów zmierzyło się dziś w eliminacjach powiatowych Konkursu Historycznego „Polska Piastów”. Przed uczniami był do rozwiązania test, a następnie dziesięciu najlepszych odpowiadało na pytania komisji. Nagrody wręczał m.in. Burmistrz Paweł Machnicki. Inspiracją do zorganizowania tego konkursu były obchody 1050-lecia chrztu Polski, które przypadły na 2016 rok.

Strony