ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Dzień Dziecka 2020Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy samych radosnych i beztroskich chwil, pełnych słońca i uśmiechu, a także nieprzemijającej dziecięcej ufności i wiary, sięgania po rzeczy nieosiągalne.
Niech każdy dzień przynosi wiele niesamowitych przygód i wyzwań, które pozwolą na odkrywanie świata, rozwijanie pasji i doskonalenie umiejętności. Niech Wasz dom będzie zawsze bezpieczną oazą przepełnioną miłością i dobrocią bliskich.

-----------------------------------
Dzień Dziecka w Polsce uchwalony został na początku lat 50. XX wieku, kiedy to Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych postanowiło wypromować idee i cele związane z prawami dziecka.

1 czerwca jest najpopularniejszą datą, jeśli chodzi o świętowanie Dnia Dziecka także w innych krajach. Tego dnia swój dzień obchodzą między innymi dzieci z Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Czech, Ekwadoru, Estonii, Gruzji, Łotwy, Litwy, Portugalii, Rosji, Słowacji czy Ukrainy.

Dzień Dziecka świętowany jest też w innych dniach.
Drugim najbardziej popularnym dniem obchodów Dnia Dziecka jest 20 listopada. Wówczas swoje święto mają najmłodsi między innymi z Chorwacji, Cypru, Finlandii, Francji, Grecji, Serbii czy Hiszpanii. Jednocześnie dzień ten jest Powszechnym Dniem Dziecka, ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

W innych krajach Dzień Dziecka przyjmuje nieco inne nazwy. 23 kwietnia w Turcji obchodzony jest Narodowy dzień suwerenności i dzień dzieci, 10 września w Hondurasie ma miejsce święto Día del niño, natomiast w Japonii Dzień Dziecka w rocznym kalendarzu występuje dwa razy - 3 marca (Hinamatsuri) i 5 maja (Kodomo-no Hi).