Zespół Intox świętował 15-lecie działalności artystycznej

15 lat Intoxu
12 lipca 2022 roku, w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach, Zespół Taneczny Intox obchodził wyjątkowy jubileusz 15 lecia istnienia. Na uroczystą galę, taneczną zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz, rodzice, dawne tancerki i mieszkańcy Dobczyc.
 
Historia Zespołu sięga 2007 roku, kiedy to grupa 8 dziewcząt, w wieku 18-19 lat zamarzyła o tym, by zacząć tańczyć. Przychylność Ośrodka Kultury, który udostępnił pierwszemu składowi salę do ćwiczeń, zaowocowała powstaniem Zespołu, który od samego początku działa pod banderą MGOKiS Dobczyce. Od roku 2011 grupa zaczęła się rozrastać. W najlepszym okresie Zespół liczył blisko 150 tancerek, oprócz dzieci i młodzieży, zrzeszał także kobiety w wieku 25+ (Intox Silver, założony w 2016 r.). Tancerki zaczynały od tańca nowoczesnego w różnych formach, by ostatecznie ukierunkować swój profil działalności na formułę pom pom (układy cheerleaders).
 
Na przestrzeni 15 lat, w zespole pracowało kilka instruktorek: Angelika Kurzawa, Iwona Stoch, Iwona Piwowarczyk, Karolina Świebocka, Agnieszka Ptak, Anna Pacho i Sylwia Wróbel. W roku szkolnym 2021/2022 pałeczkę instruktorską przejął duet mama i córka – Kinga i Julia Żak, który poprowadził Zespół tanecznym krokiem do udziału w Mistrzostwach Polski Mażoretek Południowo-Wschodniej i Mistrzostwach Polski Mażoretek i Tamburmajorek.
Dzisiejszy „Intox” to grupa ponad 50 tancerek, w wieku 5-15 lat, Wszystkie dziewczęta łączy jedna wspólna pasja, jaką jest taniec.
 
Starania i determinacja wszystkich instruktorek i tańczących dziewcząt zaowocowały licznymi osiągnięciami tanecznymi, na arenie lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Wszystkich osiągnięć i sukcesów Zespołu z piętnastolecia – nie sposób tu wymienić.
 
W czasie gali zaprezentowały się wszystkie 4, istniejące na chwilę obecną grupy Zespołu: Intox Gold, Intox Amis, Intox Stars i Intox Princess, nie zabrakło też występów solistek – Karoliny Chlebdy i Leny Ferdek oraz duetu Karoliny Chlebdy i Emilii Woźniak.
Występy przeplatane były filmikami z działalności Zespołu w roku 2021/2022.
 
Występy zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która oklaskiwała gromkimi brawami wszystkie tancerki.
W czasie gali, Angelika Kurzawa, Iwona Piwowarczyk i Iwona Stoch – przekazały symbolicznie kierownictwo Zespołem w ręce Kingi i Julii Żak.
 
Jubileusz był doskonałą okazją do wzajemnych podziękowań i gratulacji. Ciepłe słowa oraz podarunki popłynęły w stronę instruktorek i tancerek od burmistrza gminy i miasta Dobczyce Tomasza Susia oraz dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach Andrzeja Topy. Instruktorki podziękowały za współpracę rodzicom, którzy pomagali podczas organizowanych wyjazdów oraz pracownikom MGOKiS Dobczyce.
Nie zabrakło czasu na wspólne sesje zdjęciowe oraz jubileuszowy tort.
 
O balonowy wystrój sceny i przyozdobienie stolika z tortem zadbała firma Baloniada_Dobczyce, za co organizatorzy serdecznie podziękowali.
 
Zapisy dla dziewczynek, które chcą rozpocząć swoja przygodę z tańcem, w Zespole „Intox”, będą prowadzone od 20 sierpnia do 20 września. Serdecznie zapraszamy!
 
Informacja za: MGOKiS Dobczyce
Fot. ugim Dobczyce

Galeria: 

15 lat Intoxu
15 lat Intoxu
15 lat Intoxu
15 lat Intoxu
15 lat Intoxu
15 lat Intoxu
15 lat Intoxu
15 lat Intoxu