XIX Dożynki Powiatowe w Dobczycach

plakat dożynki powiatowe

Nasza gmina będzie tegorocznym gospodarzem Powiatowych Dożynek, na które już dziś wspólnie z Powiatem Myślenickim zapraszamy w niedzielę 27 sierpnia.

To ludowe "święto plonów" o charakterze dziękczynnym, kultywowane od setek lat, stanowi świetną okazję do poznania tradycji oraz zasmakowania w regionalnych przysmakach.

Powiatowe Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Święta w dobczyckim kościele o 13:00, po której nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego, na czele z Orkiestrą Dętą "Dobczyce", na błonia RCOS. Tam odbędzie się oficjalne otwarcie, występ Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce" oraz tradycyjna prezentacja grup wieńcowych w ramach Powiatowego Konkursu Wieńca Dożynkowego.

Dożynki zakończy muzyczna zabawa z zespołem "TWO-WAY".

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa firm i podmiotów związanych z produkcją i przetwórstwem rolniczym oraz rękodzielnictwem, a także Piknik Owczarski współorganizowany z Małopolską Izbą Rolniczą.

 

Szczegółowy program:

12:30 – zbiórka przed Kościołem Parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach

13:00 - Msza Święta

14:15 – przemarsz korowodu dożynkowego na czele z Orkiestrą Dętą „Dobczyce”

14:45 – oficjalne otwarcie XIX Dożynek Powiatowych

15:15 - występ Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce” 
15:35 – tradycyjna prezentacja grup wieńcowych – Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego

18.20 – uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Powiatowym Konkursie Wieńca Dożynkowego, nagrody dla wiodących rolników z terenu Powiatu Myślenickiego

19.00 – 22.00 – KONCERT zespołu TWO – WAY

 

Galeria: 

plakat Powiatowych Dożynek