Wystawa Pauliny i Macieja Gryglaszewskich

Wernisaż Pauliny i Macieja GryglaszewskichOd 15 maja w galerii Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ISPINA (Rynek 21) oglądać można niezwykle ciekawą i barwną wystawę malarstwa, której autorami są państwo Paulina i Maciej Gryglaszewscy.

Wernisaż otworzyła prezes ISPINY, Elżbieta Kautsch, która nie kryła dumy z kolejnej niezwykle udanej wystawy, jednocześnie zaprosiła na kolejne artystyczne niespodzianki, które przygotowują członkowie stowarzyszenia.

Pani Paulina Steliga – Gryglaszewska jest już znana w Dobczycach, szczególnie wśród młodszej części mieszkańców, gdyż od kilku lat prowadzi zajęcia plastyczne w dobczyckim domu kultury. Obecny na wernisażu Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Andrzej Topa, zapewnił, że zajęcia pani Pauliny są niezwykle popularne, a prace jej wychowanków zdobywają nagrody w konkursach o randze ogólnopolskiej.
Burmistrz Paweł Machnicki podkreślał natomiast jak ważna jest rola plastyki w bogatej ofercie domu kultury, która jest równowagą dla zajęć muzycznych i sportowych.

Artystka ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in. udział w międzynarodowych plenerach artystycznych czy zwycięstwo w Internetowym Biennale Młodej Polskiej Sztuki w głosowaniu internautów.

Maciej Gryglaszewski uprawia malarstwo, rysunek oraz monotypię. Jest autorem 11 indywidualnych i około 30 zbiorowych wystaw w Polsce, Francji, Niemczech i Włoszech.

Artystyczne małżeństwo to absolwenci liceów plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W stolicy województwa mieszkali aż do czasu przeprowadzki do Dobczyc, które jak sami mówią, urzekły ich swoimi pejzażami.

To pierwsza wystawa prac państwa Gryglaszewskich w Dobczycach, ale sądząc po wczorajszej tłumnie zebranej publiczności, na pewno nie ostatnia.

Galeria: 

Uczestnicy wernisażu Pauliny i Macieja Gryglaszewskich
Uczestnicy wernisażu Pauliny i Macieja Gryglaszewskich