Wyróżnienie dla Big Bandu Dobczyce na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu

W dniach od 29 października do 4 listopada odbył się Festiwal Jazzu: „V Tarnów International Jazz Contest”, w którym Big Band Dobczyce zdobył Honorowe Wyróżnienie.
Festiwal ten posiada olbrzymią renomę i biorą w nim udział miłośnicy jazzu z całego świata. W konkursie nagrodzono: miejsce I – N.S.I., miejsce II – Organ Spot oraz miejsce III – Tomasz Jędrzejewski Quartet. Ponad to, Wyróżnienia Honorowe otrzymały właśnie BBD oraz Marzena Cybulka Quintet i WoBoKaJo Quartet. W tym roku jury składało się z takich wybitnych muzyków, jak: Kenny Garrett – światowej sławy saksofonista, Krzesimir Dębski – polski kompozytor, skrzypek jazzowy i dyrygent, Grzegorz Nagórski – polski puzonista i kompozytor, Piotr Wojtasik – polski trębacz jazzowy oraz Piotr Pociask – gitarzysta, kompozytor i dyrektor artystyczny festiwalu.
Dla Big Bandu Dobczyce zakwalifikowanie się do konkursu i zagranie przed tak znakomitym jury było nie lada wyzwaniem, a otrzymane podczas Gali Rozdania Nagród, Honorowego Wyróżnienia, stało się zaszczytem i dumą dla członków zespołu. Wyróżnienie jest dużym sukcesem, zwłaszcza, że do konkursu swój udział zgłosiło ponad stu uczestników, a nagrodzono kilku. Warto nadmienić, iż nie jest to pierwsze, w ostatnim czasie, odznaczenie da Big Bandu Dobczyce. W czerwcu, zespół wywalczył pierwsze miejsce w „XXXV Małopolskim Festiwalu Echo Trombity w Nowym Sączu”. Aktualnie, BBD jest w trakcie nagrywania płyty z polskimi przebojami, takimi jak: „Bądź moim natchnieniem”, czy „Być kobietą”, w nietuzinkowych swingowych aranżacjach. Bardzo możliwe, iż płyta ukaże się jeszcze w tym roku i będzie to dla fanów zespołu, świetny prezent na Gwiazdkę.
Podczas trwania festiwalu odbywały się wyśmienite koncerty m.in. takich gwiazd jak: Kenny Garrett Quintet, Stanisław Soyka & Big Contest Band, Atom String Quintet, The Globetrotters i wielu innych. Niewątpliwie gwoździem tegorocznej edycji festiwalu był Kenny Garrett, który przy komplecie publiczności wystąpił razem ze swoim kwintetem. Był to wyśmienity i żywiołowy koncert trwający ponad dwie godziny, który przerodził się w swoisty jam. Publiczność podrygiwała do rytmu i tańczyła w rytm energicznych brzmień, a nawet kilkanaście osób z publiczności miało przyjemność stać na scenie obok samego Kenny Garretta.
Sukcesy i wielki rozwój naszego rodzimego zespołu – Big Bandu Dobczyce – są dla Nas wielką radością i dumą, bo stanowią wspaniałą wizytówkę dla gminy Dobczyce. Gratulujemy, trzymamy kciuki i czekamy na więcej!