Wspólnie posprzątaliśmy las w Kornatce

Zdjęcie przedstawia uczniów Szkoły Podstawowej w Kornatce wraz z nauczycielami oraz uczestnikami akcji Sprzątania Terenów Leśnych Kornatki.

W dniu 21 października 2021 r. Gmina Dobczyce pod Patronatem Wicemarszałka Województwa Małopolskiego oraz Nadleśnictwa Myślenice włączyła się do akcji SPRZĄTAMY ZIELONE TERENY MAŁOPOLSKI. Tego dnia,  w samo południe, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kornatce wraz z nauczycielami oraz sołtysem i radną Kornatki - Jolantą Ziembą zebrali się w Kornatce aby zadbać o porządek w swojej okolicy. Każdy  otrzymał worki na śmieci i rękawice ochronne. Z uczestnikami akcji spotkał się burmistrz Tomasz Suś, który podziękował za tak liczny udział i dbanie o nasze najbliższe otoczenie, o miejsca, w których lubimy wypoczywać. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy i wraz z nauczycielami wyruszyły wzdłuż malowniczej ścieżki Niezapominajka aby posprzątać las. Piękna pogoda sprawiła, że można było podziwiać złotą polską jesień tonącą w kolorach. Niestety, jak można było się spodziewać, pracy było dużo a worki szybko się zapełniały. Na koniec każdy z uczestników otrzymał ciepły posiłek oraz drobny upominek.

Galeria: 

Zdjęcie przedstawia uczniów Szkoły Podstawowej w Kornatce wraz z nauczycielami oraz uczestnikami akcji Sprzątania Terenów Leśnych Kornatki
Zdjęcie przedstawia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kornatce, które na zakończenie akcji sprzątania terenów leśnych w Kornatce otrzymały drobne upominki
Zdjęcie przedstawia pracownika Urzędu, który składa w jednym miejscu część zebranych worków śmieci podczas akcji sprzątania terenów leśnych Kornatki.