Wspólne działania Burmistrza oraz Proboszcza z Brzączowic dadzą efekty dla poprawy bezpieczeństwa w centrum miejscowości

Prowadzone w ubiegłym roku rozmowy w celu zakupu przez Gminę Dobczyce działki w bliskim sąsiedztwie cmentarza nie przynosiły zamierzonego efektu, w związku z czym Burmistrz Tomasz Suś wspólnie z Proboszczem Parafii w Brzączowicach ks. Robertem Stanuszkiem podjęli wspólnie intensywne działania w celu znalezienia innego rozwiązania. Dzięki dobrej współpracy oraz przychylności właścicieli innej nieruchomości, udało się porozumieć w zakresie zakupu działek, których dogodna lokalizacja pod miejsca postojowe posłuży zarówno mieszkańcom, jak i gościom odwiedzającym Brzączowice.
"Temat miejsc postojowych w centrum Brzączowic poruszany był od wielu lat. Wielokrotnie zastanawiałem się, dlaczego tego problemu nie udało się rozwiązać. Miałem osobiste ambicje, aby problem ten rozwiązać w tej kadencji. Dzisiaj mogę powiedzieć, że dzięki współpracy z księdzem Proboszczem oraz właścicielami działki vis a vis kościoła, temat zostanie rozwiązany. Serdecznie za to dziękuję. W wyniku poczynionych spotkań i ustaleń udało się wypracować rozwiązanie, które przyniesie korzyść mieszkańcom Brzączowic oraz wyeliminuje poważny problem z bezpieczeństwem w centrum miejscowości. Obecnie pozostaje do wykonania operat geodezyjny oraz podpisanie aktu notarialnego. To potrwa zapewne jakiś czas. Jednocześnie informuję, że działka prezentowana w mediach społecznościowych przez Radną Rady Miejskiej w Dobczycach Panią Ewę Kołacz nie jest działką, której dotyczą wspomniane w tej informacji ustalenia" – informuje Burmistrz Dobczyc Tomasz Suś.