Wsparcie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Wsparcie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

„Młodzi strażacy zdrowo, sportowo i bezpromilowo” to nazwa programu Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce dedykowanego Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z terenu gminy Dobczyce. Program zapoczątkowany w tym roku ma na celu wsparcie rozwoju „młodzieżówek” czy to poprzez możliwość zakupu potrzebnego sprzęty czy też zapewnienie ciekawej oferty zajęć.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze mogą pozyskać do 2 500 zł na realizowany przez siebie projekt. Program już cieszy się dużą popularnością, a o jego kontynuacji zapewnia burmistrz Tomasz Suś – Wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych było jednym z moich priorytetów. Społeczną pracę druhów mogliśmy zobaczyć chociażby podczas ostatniej nawałnicy. Wprowadzony Program dedykowany jest najmłodszym adeptom pożarnictwa zrzeszonym w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, które coraz prężniej działają na terenie naszej gminy. – mówi burmistrz. - Jestem przekonany, że ta forma wsparcia zostanie przez wszystkich pożytecznie wykorzystana, mam też nadzieję, że inicjatywy i działania pobudzą do dalszego rozwoju młodzieżowych drużyn. Wiem, jak ważna jest społeczna służba, której podejmują się druhowie i już teraz musimy zachęcać do zaangażowania następne pokolenia. Działalność w MDP niesie za sobą także cenne doświadczenie, które zdobywa się biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach. – dodaje.

Program daje też możliwość organizacji czasu wolnego w tym szczególnym roku, kiedy wiele wyjazdów wakacyjnych i inicjatyw zostało odwołanych. Jak mówi pełnomocnik burmistrza ds. uzależnień, a zarazem koordynator programu Zofia Kozielska – Projekty realizowane przez Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze mają stanowić ciekawą ofertę zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży, a tym samym stanowić alternatywę wobec zagrożeń uzależnieniem.

Możliwość otrzymania wsparcia finansowego na realizację projektów to nie jedyne działanie wspierające MDP. Członkowie drużyn mają także możliwość skorzystania z biletów na siłownię i basen finansowanych przez Gminę Dobczyce.