Wizyta szefów misji dyplomatycznych w Dobczycach

Stare Miasto w Krakowie, Wawel, spływ Dunajcem i wizyta w Regionalnym Centrum Oświatowo Sportowym w Dobczycach znalazły się w programie pobytu szefów misji dyplomatycznych w Małopolsce.

28 maja blisko 70 osób z  29 państw gościło w Dobczycach. Gościliśmy przedstawicieli krajów nie tylko europejskich, ale także afrykańskich, azjatyckich, amerykańskich oraz Australii. Ambasadorowie przyjechali do Małopolski w ramach tzw. wizyt promocyjnych regionów, organizowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Wizyty promocyjne organizowane są od roku 2000 i do tej pory przygotowano 37 takich spotkań w całej Polsce. Poprzednia wizyta w Małopolsce odbyła się w grudniu 2004 r.

Delegację Korpusu Dyplomatycznego w Dobczycach witał Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski oraz Paweł Machnicki – Zastępca Burmistrza Dobczyc.

Dobczyce po raz kolejny zostały pokazane jako miasteczko o dużym potencjale rozwojowym, gdzie nacisk kładzie się zarówno na rozwój przemysłu, co wiąże się z nowymi miejscami pracy, jak i na wzbogacenie oferty kulturalnej. To właśnie prezentowane Regionalne Centrum Oświatowo Sportowe jest bazą do działań sportowych i kulturalnych.

Już podczas poniedziałkowego spotkania gościom zaprezentowano część oferty kulturalnej naszej gminy. Big Band Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach zagrał ścieżkę dźwiękową z serialu Janosik, Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce zaprezentował natomiast piękne tradycyjne tańce polskie.

W programie znalazła się również prezentacja największego zakładu, znajdującego się w Strefie Przemysłowej Dobczyc, Wawel S.A. Historię zakładu oraz główne kierunki produkcji, przedstawił Marcin Madej – Zastępca Dyrektora Eksportu firmy Wawel.

Galeria: