Wachlarz atrakcji dla seniorów z gminy Dobczyce

Wachlarz atrakcji dla seniorów z gminy Dobczyce
Od czerwca w 9 miejscowościach gminy Dobczyce: Bieńkowice, Brzączowice, Brzezowa, Nowa Wieś, Rudnik, Sieraków, Skrzynka, Stadniki, Stojowice po raz kolejny zaczęły działać Mikro Akademie Seniora PLUS. W ramach rekrutacji do projektu zakwalifikowały się 72 osoby po sześćdziesiątym roku życia.
 
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”, ale także dobrej współpracy samorządu Gminy Dobczyce i lokalnych OSP, które nieodpłatnie użyczają remizy na zajęcia.
 
Mikro Akademie Seniora PLUS to aż 35 cotygodniowych spotkań w każdej miejscowości, zajęcia edukacyjne w tym: warsztaty fotograficzne, warsztaty komputerowe + wdrażanie nowych technologii, florystyczne, warsztaty plastyczne oraz wykłady i prelekcje z zakresu bezpieczeństwa dla seniorów.
 
Ponadto zaplanowano szereg zajęć o charakterze kulturalnym (warsztaty teatralne), plener malarski oraz audycje muzyczne), rekreacyjno-sportowym (spacery z kijkami nordic walking, dwie wycieczki), zajęcia z zakresu zdrowego stylu życia oraz wolontariatu.
 
Na zakończenie projektu zaplanowano spotkanie podsumowujące Festiwal Akademii Plus – to całodzienne spotkanie wszystkich uczestników na którym każda grupa zaprezentuje swoje osiągnięcia w projekcie.
 
Za uczestnikami już pierwsza część warsztatów florystycznych, plastycznych oraz nowych technologii.
 
Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.
 
logo projektu