W Dobczycach powstaje tor trialowy

Budowa toru trialowego w Dobczycach
Ubiegłoroczna impreza rowerowa „Rowerowe szaleństwo w Dobczycach” cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że to musiało się wydarzyć – w Dobczyckim Parku Miejskim trwają prace nad budową toru trialowego. Zadanie to realizuje Hajduk Trial Team, ten sam zespół, który organizował wspomnianą imprezę.
 
Jak mówi wielokrotny Mistrz Polski w trialu motocyklowym Tomasz Hajduk – Dostępne będą dwa tory – dla amatorów i dla tych bardziej zaawansowanych. Ten pierwszy, w formie alejki z przeszkodami, nie będzie wymagać specjalistycznego sprzętu i służyć będzie m.in. podnoszeniu umiejętności, ale także nabywaniu nawyków ważnych dla każdego rowerzysty uczestniczącego w ruchu drogowym. – mówi.
 
O tym, że Gmina Dobczyce szczególnie sprzyja rowerowym inicjatywom z zadowoleniem mówi burmistrz Tomasz Suś – Cieszę się, że w gminie powstanie kolejna przestrzeń do rozwoju swoich umiejętności, szczególnie tych związanych z rowerową aktywnością. Niedawno wyróżniono nas jako „Gminę Przyjazną Rowerzystom” i właśnie takim torem pragniemy iść, wspierać i rozwijać inicjatywy sprzyjające tej aktywności sportowej. Jeśli tylko sytuacja na to pozwoli, z całą pewnością zaprosimy w tym roku naszych mieszkańców na kolejne sportowe wydarzenia współorganizowane wraz z grupą Hajduk Trail Team.
 
Na torze trialowym, który planowo powstać ma w przeciągu kilku miesięcy, organizowane będą zajęcia w ramach szkółki. Ilość zajęć zależeć będzie od zainteresowania, a szczegółowe informacje organizatorzy podadzą bliżej terminu finalizacji prac.