W budynku Środowiskowego Domu Samopomocy ruszą kolejne prace

Wiceburmistrz Edyta Podmokły, burmistrz Tomasz Suś oraz wykonawca Andrzej Plaszczak
Gmina Dobczyce reprezentowana przez burmistrza Tomasza Susia podpisała umowę z Zakładem Ogólnobudowlanym Plaszczak Andrzej, reprezentowanym przez Pana Andrzeja Plaszczaka, na wykonanie modernizacji budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobczycach.
 
W ramach umowy, która opiewa na kwotę 233 742,95 zł brutto zrealizowany zostanie kolejny etap prac przy Środowiskowym Domu Samopomocy (budynek dawnej szkoły przy ul. Jagiellońskiej). W ramach zadania wykonane zostaną takie roboty jak m.in. izolacja fundamentów oraz wykonanie kanalizacji opadowej. Środki na realizację tego zadania pochodzą z budżetu gminy, a planowany termin realizacji prac wynosi 2 miesiące.
 
- Po I etapie remontu budynku dawnej szkoły przy ul. Jagiellońskiej, który pozwolił nam na uruchomienie Środowiskowego Domu Samopomocy, przyszedł czas na realizację kolejnych koniecznych prac. - mówił burmistrz Tomasz Suś. - Już dziś wiemy, jak potrzebnym miejscem był właśnie Środowiskowy Dom Samopomocy, kontynuujemy więc działania aby poprawić stan budynku, w którym się mieści.
 
Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku w odnowionych wnętrzach starej szkoły przy ul. Jagiellońskiej rozpoczął funkcjonowanie Środowiskowy Dom Samopomocy. W ramach programu „Za Życiem” Gmina Dobczyce pozyskała dofinansowanie m.in. na wykonanie I etapu remontu obiektu.
 
Udało się wówczas zrealizować: przebudowę dachu z wymianą pokrycia, wymianę stropów, przebudowę schodów prowadzących na poddasze, wykonanie instalacji oddymiania klatki schodowej, wymianę instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej, elektrycznej, centralnego ogrzewania w części budynku, podbicie fundamentów oraz prace wykończeniowe na parterze budynku.
 
Teraz w budynku przeprowadzone zostaną kolejne prace, ale roboty nie wpłyną na funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy, a jego uczestnicy cały czas będą brali udział w zajęciach.