V Turniej Wiosny w Gimnastyce Artystycznej

V Turniej Wiosny w  Gimnastyce Artystycznej

W weekend 22-23 maja hala sportowa Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach przybrała iście wiosenne kolory. Wszystko to za sprawą Otwartego Turnieju Wiosny w Gimnastyce Artystycznej, który w tym roku odbył się już po raz piąty. Jubileuszowa edycja przyciągnęła setki gimnastyczek z aż 24 klubów z całej Polski. Reprezentowały one takie miasta jak m.in. Białystok, Biała Podlaska, Wrocław, Tomasz Lubelski, Opole, a także te bliższe miejscowości jak: Kraków, Wieliczka czy sąsiednie Myślenice.

Turniej podzielony był na kategorie odpowiadające wiekowi i umiejętnościom zawodniczek, a ich pokazy oceniało grono profesjonalnych jurorów. Przez dwa dni trwania turnieju uczestniczkom towarzyszyły ogromne emocje. Sportową rywalizację śledzić było można na żywo przez internet, turniej odbywał się bowiem bez udziału publiczności. Na macie gimnastyczki prezentowały układy taneczno-akrobatyczne, niejednokrotnie także z użyciem dodatkowych przyborów.

Najlepsze uczestniczki nagrodzone zostały pucharami, a każda zawodniczka opuściła Dobczyce z wyjątkową nagrodą – podróżną walizką. Podczas zawodów wybierano także „Miss Wiosny”. Zawodniczki odznaczone takim tytułem otrzymywały piękny, pleciony wianek. Nie zabrakło także niespodzianek – specjalne pokazy zaprezentowały dziewczęta z sekcji Diament Dobczyce, dodatkowo na wydarzenie zjechały się dobczyckie maskotki – najmłodsza Gimcia, słoneczny eRDuś, zaczytany Tuliś czy psotny Rabuś. Te barwne postacie wywołały uśmiech na ustach zawodniczek.

- Bardzo się cieszę, że tak licznie zjechałyście do Dobczyc i to z tak odległych miejsc Polski. Mam nadzieję, że podczas tego krótkiego pobytu uda wam się także zobaczyć nasze miasto i poznać jego atrakcje. Turniej, jak zawsze, zorganizowany został na najwyższym poziomie, czego serdecznie gratuluję jego organizatorom z inicjatorką - Panią Tatianą Krupowicz na czele. – powiedział podczas ceremonii dekoracji burmistrz Tomasz Suś.

V Turniej Wiosny w Gimnastyce Artystycznej zorganizowany został przez Diament Dobczyce przy udziale sponsorów i partnerów. Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice gimnastyczek, którzy własnoręcznie wykonali m.in. turniejowe dekoracje i profesjonalnie przygotowali wydarzenie.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że za rok będziemy mogli zobaczyć i dopingować zawodniczki z widowni.