Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Dobczycach podziękowania dla Zbigniewa Filiczaka Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach

Na uroczystej Sesji Rady Miejskiej, burmistrz Marcin Pawlak, podziękował odchodzącemu na emeryturę insp. Zbigniewowi Filiczakowi – Komendantowi Powiatowemu Policji w Myślenicach, a wcześniej Komendantowi Komisariatu w Dobczycach, za długoletnią i owocną współpracę podczas jego pracy w policji.
Już w piątek (24.02.2012) komendanta uroczyście żegnano w Myślenicach, również tam burmistrz w imieniu społeczności Dobczyc, „uścisnął rękę” Zbigniewowi Filiczakowi, ale jak sam powiedział na wczorajszej sesji ”z racji tego, że to właśnie w Dobczycach, pan Filiczak postanowił zapuścić korzenie i tu wybudować dom, chcielibyśmy pożegnać go w sposób szczególny”. Przy akompaniamencie nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach, wielkimi słowami żegnano komendanta. „Dziękujemy, że do końca służby był pan człowiekiem, że funkcje nie przysłoniły tego człowieka, ale przysłużyły się temu, aby pomóc ludziom. „Chronić i służyć” – to motto policji na całym świecie. Przez 22 lata służby to właśnie te słowa były pana drogowskazem.” – mówił burmistrz.
O wartościach jakie swoją pracą wnosił w rozwój naszej gminy komendant Filiczak pamiętali również zgromadzenie na sesji radni Rady Miejskiej i mieszkańcy, którzy wspólnie odśpiewali mu „sto lat’.
„Tak już jest, że jak ktoś kocha to co robi, odchodzi zanim go to przytłoczy. Moja 22 letnia służba w policji, to było to do czego byłem powołany...” – powiedział Zbigniew Filiczak. „A tu w Dobczycach deklaruję swoją przynależność do tej społeczności i oferuję swoją pomoc i doświadczenie”.
 

Galeria: