Uczniowie ze Stadnik odwiedzili Chorwację dzięki międzynarodowemu projektowi

uczniowie ze Stadnik w chorwackiej szkole
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stadnikach, pod opieką nauczycieli, mieli okazję poznać kulturę, historię i tradycje Chorwacji, dokąd pojechali w ramach realizowanego przez placówkę projektu: "Ponadnarodowa mobilność uczniów. Szukajmy tego co nas łączy. Szlak tradycji i kultury słowiańskiej.”.
Podczas kilkudniowego pobytu uczniowie mieli okazję m.in. poznać zabytki Dubrownika, posmakować w Chorwackich daniach, zobaczyć przyrodniczą perełkę jaką są wodospady w Parku Narodowym Krka, wziąć udział w ciekawych warsztatach czy wreszcie – skosztować kąpieli w Adriatyku.
Na zakończenie uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające zrealizowanie założonych w projekcie zadań. Owocem wyjazdu jest też prezentacja stworzona przez uczestników, która pozwoli przybliżyć kulturę Chorwatów pozostałym uczniom.
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów. Szukajmy tego co nas łączy. Szlak tradycji i kultury słowiańskiej.”. współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego- Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.