Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobczycach przejdzie częściową modernizację

burmistrz Tomasz Suś oraz pełnomocnik firmy WI-BA Adrian Bochacki

Gmina Dobczyce, reprezentowana przez burmistrza Tomasza Susia, podpisała dziś umowę z firmą WI-BA, reprezentowaną przez pełnomocnika Adriana Bochackiego, na wykonanie modernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach. W podpisaniu umowy uczestniczył także Kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce Konrad Skiba, który koordynował będzie przebieg wykonywanych prac.

W ramach inwestycji zrealizowane zostaną prace modernizacyjne sal lekcyjnych, szatni, sanitariatów i korytarzy na parterze budynku. Ich realizacja w znaczny sposób podniesie standard warunków nauczania oraz poprawi komfort uczniów i nauczycieli.

- Jest to dla społeczności szkoły długo wyczekiwana chwila. Będą to pierwsze prace modernizacyjne na tak szeroką skalę, prowadzone w tym obiekcie od lat. – mówi burmistrz Tomasz Suś. -  To kolejne ważne działanie w zakresie oświaty, którego celem jest poprawa warunków nauczania. Dziś, w świetle niedawnych wydarzeń medialnych, jest to też wyraz wsparcia dla społeczności tej placówki. – dodaje burmistrz.

Jak zapewnia wykonawca, prace rozpoczną się niezwłocznie. – Na teren obiektu wejdziemy po zakończeniu roku, końcem czerwca. – mówi przedstawiciel firmy  Adrian Bochacki.

Termin zakończenia realizacji inwestycji zaplanowany jest na koniec sierpnia, nowy rok szkolny uczniowie przywitają więc w odświeżonych wnętrzach.

Koszt inwestycji wyniesie 268 018,28 zł, z czego 230 000,00 zł stanowią środki pozyskane przez Gminę Dobczyce z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Galeria: 

Kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy i MIasta Dobczyce Konrad Skiba, burmistrz Tomasz Suś oraz pełnomocnik firmy WI-BA Adrian Bochacki