Strażak z Rudnika wyróżniony

Zakończył się plebiscyt na najpopularniejszego strażaka w województwie małopolskim w 2013 roku. Wśród laureatów konkursu znalazł się Marcin Adamski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród obyło się podczas gali plebiscytowej zorganizowanej w Krynicy-Zdroju podczas XVIII Regionalnych Spotkań Zespołów Artystycznych działających przy OSP. Na strażackim święcie w Krynicy-Zdroju obecny był wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys, który wręczył strażakom z najwyższą liczbą głosów pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia. Do Krynicy razem z prezesem Marcinem Adamskim przyjechała grupa strażaków i sympatyków.
- Chciałbym serdecznie podziękować moim kolegom – strażakom, mieszkańcom mojej miejscowości oraz Gminy Dobczyce oraz znajomym, którzy oddali ponad 300 głosów na moją kandydaturę w konkursie. Jestem bardzo mile zaskoczony, że w ten sposób doceniono moją dotychczasową, strażacką działalność i całej jednostki OSP w Rudniku – powiedział Marcin Adamski, prezes OSP w Rudniku. Dodał, że straż zafascynowała go, gdy był jeszcze małym chłopcem i do tej pory nie wyrósł z tej fascynacji.  
Przypomnijmy, plebiscyt na najpopularniejszego strażaka i jednostkę OSP w województwie małopolskim w 2013 roku został zorganizowany przez „Gazetę Krakowską” i Zarząd Wojewódzki OSP w Krakowie. Czytelnicy „Gazety Krakowskiej” oddawali głosy na strażaków za pomocą SMS-ów i drukowanych kuponów wycinanych z gazety.