SPOTKANIE Z BOHATERAMI BAŚNI BRACI GRIMM W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DOBCZYCACH

Z okazji przypadającej w tym roku 200-setnej rocznicy wydania baśni braci Grimm odbyło się w dniu 06.12.2012 w Szkole Podstawowej w Dobczycach niezwykłe  spotkanie z bohaterami baśni braci Grimm. Imprezę przygotowały nauczycielki języka niemieckiego, pani Ewa Leśniak oraz pani Agnieszka Kołodziej.

Apel rozpoczęła prezentacja multimedialna na temat życia i twórczości Wilhelma i Jacoba Grimm. Następnie uczniowie obejrzeli dwa przedstawienia w języku ojczystym pisarzy- języku niemieckim: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy 5b (koordynator E. Leśniak) oraz „Jaś i Małgosia”   w wykonaniu uczniów klasy 6b  ( koordynator A. Kołodziej). Imprezę wieńczyła parada słynnych postaci baśniowych która została przygotowana przez uczniów klasy 5c (koordynator Agnieszka Kołodziej). Stroje były starannie przygotowane (uszyte) przez uczniów i ich rodziców. W tym dniu wręczono również uczniom nagrody za konkurs związany z tematem imprezy. I miejsce zajęły Ptak Natalia (6b) oraz Braś Magdalena (5c), II miejsce Włodarczyk Magdalena (6b),  III miejsce Łukasik Gabriela (4b) oraz Natalia Hyży. Wyróżnienia otrzymały Tkaczyk Weronika (4c), Rębilas Alicja (4a) , Hojna Aleksandra (5d).

Na zakończenie autorka projektu, pani Ewa Leśniak zaprosiła Dyrekcję Szkoły i wszystkich nauczycieli na ostanie spotkanie z bohaterami baśni, na lekcję otwartą w dniu 13.12.2012 roku.

Galeria: